1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Milletvekilleri Yatırımcıları DİKA’ya Davet Etti
Milletvekilleri Yatırımcıları DİKA’ya Davet Etti

Milletvekilleri Yatırımcıları DİKA’ya Davet Etti

AK Parti Milletvekilleri Dicle Kalkınma Ajansının yatırımcılara yönelik hibe programlarından faydalanmaları için davet ettiler.

A+A-

Dicle Kalkınma Ajansı Siirt ofisinde düzenlenen basın toplantısına katılan AK Parti Milletvekilleri Demirkıran ve Ören yapılan çalışmalar hakkında DİKA Siirt Koordinatörü Emin Paçacı dan brifing aldı.

 

Yapılan çalışmaları değerlendiren Milletvekilleri Dicle Kalkınma Ajansının Siirt’te yürüttüğü faaliyetler sonrasında yatırımcıların bu hibe programlarından faydalanması gerektiğini aktardılar. Demirkıran “Siirt’te yatırımcılık ruhunu hızlı bir şekilde geliştirmemiz lazım. Yatırımcılarımızın bu tip desteklerden faydalanabilmesi için proje ofisleri kurup proje yazabilmeleri için eğitim vermemiz gerekiyor. Bu konuda Siirt Sanayi Odasının proje geliştirme merkezi var ama bunları daha da fazlalaştırmalıyız. DİKA’nın uzmanları da yatırımcılara bu konuda yardım ediyor bunun için kendilerine teşekkür ediyorum. Yatırımcılarımızın şehrimizde çok rahat bir şekilde yatırımlarını gerçekleştirebilmesi için biz milletvekilleri gibi sivil toplum örgütlerine basına da çok iş düşüyor. Hep beraber el birliği ile ilimizin kalkınması noktasında çalışmalıyız. DİKA bu sene Siirt’te pozitif ayrımcılık yaparak diğer illere göre daha fazla finansman ayırdı. Böylelikle bütün yatırımcılarımızın son başvuru tarihi 16 Eylüle kadar verilen desteklerden faydalanabilmeleri için DİKA gözetiminde projelerini hazırlamaları gerekir. İlimizin sektörel anlamda gelişmesi için hükümetimiz çeşitli isimler adında hibe programları ile müteşebbisi destekliyor onun için geçmişte hiç olmadığı kadar iş adamlarımız bu desteklerden faydalanmasını bekliyoruz” Dedi

 

 

Basın toplantısına katılan Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürü Fahrettin Aktaç ve Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Vekili F. Özgür Çalapkulu ve DİKA Siirt Koordinatörü Emin Paçacı yürürlükte olan destek ve hibe programları hakkında bilgi verdiler.

 

Bu haber toplam 2763 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!