1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Milletvekili Osman Ören esnafın yanında
Milletvekili Osman Ören esnafın yanında

Milletvekili Osman Ören esnafın yanında

3 gündür Siirt’in yakılıp yıkılmasının ardından olaylar dindi. Vekiller mağdur olan esnafı ziyaret ederek aldıkları yaraları yerinde inceledi.

A+A-
Olayların başladığı günden bu yana Siirt’te bulunan AK Parti Milletvekilleri Osman Ören ile Afif Demirkıran bugün dükkanlarını açmaya başlayan esnafları ziyaret ettiler.
 
Ören: "Yaraların Sarılmasında Önceliğimiz Esnaflarımızdır"
 
Siirt’te çok sayıda kamu kurum ve kuruluşlarının talan edilmesiyle birlikte esnafların da ciddi yara aldığını anımsatan Osman Ören, Siirtliler.NET’e yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Kurumlarımıza ait binalar ciddi hasar gördü, kimileri de kullanılamaz hale geldi. Ancak bizim önceliğimiz esnaflarımızdır. Hükümet olarak esnafımızın yaralarını sarmak, bu kötü günde onların yanında yer almak için Başbakanlık fonundan kendilerine destek olacağız. Valiliğimize müracaat eden esnaflarımızın zarar tespitleri yapılarak değerlendirmeye alınacak ve kendilerine Hükümet olarak destek olacağız.”
 
Afif Demirkıran’ın esnaf ziyaretlerine ise Siirt Valisi Mustafa Yorulmaz da katılarak esnafın durumunu yerinde incelediler.
 
osman-oren2-002.jpg
Bu haber toplam 3258 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!