1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Milletvekili dediğin sözünü tutmalı
Milletvekili dediğin sözünü tutmalı

Milletvekili dediğin sözünü tutmalı

Erbine (Tuzkuyusu) Köyünde var olan sağlık ocağı “yenisini yapacağız” diye boşaltıldı. Yenisi de yok eskisi de… Verilen sözler ise havada kaldı.

A+A-

Siirt Merkez’e bağlı Erbine (Tuzkuyusu) köyü Havaalanı yanında. Köyde bulunan Şeyh Nasıh Aydın’dan dolayı köyün ziyaretçileri çok oluyor. 400 nüfuslu köyde 1 sene öncesine kadar sağlık hizmetleri veren Sağlık Ocağı, geçen yıl “yenisini yapacağız” diye boşaltıldı. Geçen dönem Siirt Milletvekili Yılmaz Helvacıoğlu tarafından köylülere “yeni sağlık ocağı” için söz verilmişti.

2010 yılındaki Genel Seçimlerin hemen ardından köye giden ve ikinci dönemdir Siirt Milletvekilliği yapan Afif Demirkıran, köylüleri dinler, sağlık ocağını ziyaret eder ve danışmanına “Sağlık Bakanlığını arayın” talimatı verir. Köylünün yanında sağlık bakanlığını arar fakat cevap veren olmayınca mesaj çeker “bana dönün” diye. Köylüye sizin bu probleminizi çözeceğim sözünü verir fakat gidiş o gidiş…

Sağlık Ocağı boşaltılmadan önce 4-5 sağlık personeli köyde ve civarındaki mezralara hizmet vermekteydi. Tek katlı bina “yenisi yapılacak” diye boşaltılır ve yanına bir konteynır bırakılır. Hizmetler geçici olarak konteynırda verilsin diye. Fakat hiçbir hizmet verilmez. Sağlık ocağı, yanındaki koytenır ve hemen bitişiğindeki lojman kelimenin tek anlamıyla korku filmlerindeki gibi terk edilmiş lanetli evlere benzemektedir.

Köylülere sağlık hizmeti haftada bir gün köye gelen bir hekim tarafından verilmektedir.

Bu haber toplam 5812 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!