1. HABERLER

  2. KÜLTÜR

  3. Mikrokredi destekli Kadınlar Pazarı gündemde
Mikrokredi destekli Kadınlar Pazarı gündemde

Mikrokredi destekli Kadınlar Pazarı gündemde

Halk Eğitim Merkezi’nden kurs alan kursiyerlerin hünerlerini maddi kazanca dönüştürebilmeleri için KADINLAR PAZARI gündeme geldi.

A+A-

Siirt Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri tarafından 2010-2011 eğitim ve öğretim döneminde yapılan çalışmalar ile ilgili düzenlenen sergi törenle açıldı. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü sergi salonundaki sergi açılış kurdelası, Vali Musa Çolak ve eşi hanımefendi Gülsüm Çolak tarafından törenle kesildi. Yılsonu sergisini gezen vali Musa Çolak, Kurs öğretmenlerinden ve kursiyerlerden bilgi aldı, kendileriyle sohbet ederek, sorunlarını dinledi.

 

 

2010-2011 Eğitim-Öğretim döneminde Siirt Merkez’de Halk Eğitim Müdürlüğü’nce açılan 346 kursa 3632 kadın ve 2516 erkek olmak üzere toplam 6148 kursiyer katıldı. Özellikle maddi durumu düşük olan ailelerde hanımların ev ekonomilerine katkı sağlayabilmeleri için el hünerlerini maddi kazanca çevirebilmeleri gündeme geldi.

 

SİİRTLİLER.NET DERNEĞİ “KADINLAR PAZARI” AÇMAYI PLANLIYOR

 

Dernek yöneticilerinden Elif Tren Özer tarafından gündeme getirilen Siirt Merkez’de “Kadınlar Pazarı” fikri dernek toplantısında tartışılarak hayata geçirilmesi kararı alındı. Siirt Valisi ve Belediyesi başta olmak üzere çeşitli kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarıyla yapılacak görüşmeler neticesinde Siirt’te bir kadınlar pazarı açılması gündemde.

 

 

VALİ ÇOLAK HÜNERLİ ELLERİN EMEKLERİNİ GEZDİ

 

Halk Merkezi Merkezi’ndeki sergiyi gezen Vali Musa ÇOLAK burada yaptığı açıklamada, “Bu dönem Halk Eğitim Müdürlüğü’nce il merkezinde toplam 346 kurs açtık. 3632 kadın ve 2516 erkek olmak üzere toplam 6148 kursiyer katıldı. Çok değerli kursiyerlerimiz uzun bir emek ve sabrın soncunda her biri birbirinden değerli el emeği göz nuru ürettikleri eserler için Pazar ağının kurulması ve aile bütçelerine katkı sunmak amacıyla arge çalışmaların başlatılmasını istedi. Halk Eğitim Merkezlerindeki kursların bir diğer önemi de kursiyerler buralarda sadece el becerisi öğrenmiyorlar saygı, sevgi, dostluk, arkadaşlık, paylaşma, birlikte yaşama gibi çok önemli kazanımlar da elde ediyorlar. Ev hanımlarına kendilerine yetebilecek ölçüde el becerisi kazandırmaya ve bu beceri sayesinde aile ekonomilerine de katkılar sağlamaya yönelik kurslar çok büyük önem arz etmektedir. Kurslarda emek ve sabır göstererek, çok değerli el emeği göz nuru eserlerini sergileyen tüm kursiyerleri tebrik ediyorum,” dedi.

 

Daha sonra Vali Musa ÇOLAK ve davetlilere çay ikramında bulunuldu. Kursiyerlerle birlikte hatıra fotoğraf çekildi.

Bu haber toplam 3322 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!