1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. MHP’li Osman DURMUŞ’a en anlamlı tepki Siirt’ten geldi
MHP’li Osman DURMUŞ’a en anlamlı tepki Siirt’ten geldi

MHP’li Osman DURMUŞ’a en anlamlı tepki Siirt’ten geldi

MHP’li Milletvekili Osman DURMUŞ’un TBMM’de kavgayı başlatan konuşmasına en anlamlı tepki Siirt’ten geldi. 2009’da MHP’den Siirt İl Genel Meclis Üyesi Adayı olan Hayrettin ÇAKICI “Ailelerimiz, Eşlerimiz kutsaldır, siyasi polemik yapılması kabul edilemez.”

A+A-

27 Mart 2009 Yerel Seçimleri’nde MHP’den Siirt İl Genel Meclis Üyesi adayı olan ancak az bir oyla kazanamayan Hayrettin ÇAKICI, MHP’li milletvekili Osman DURMUŞ’un meclis kürsüsündeki konuşmasına tepki gösterdi.

 

Aileler kutsaldır. Hanımlarımızın siyasi polemik yapılması edebe aykırıdır

 

MHP’li Osman DURMUŞ meclis kürsüsünde Başbakan ERDOĞAN’ın eşi Emine ERDOĞAN’ın GATA’ya alınmamasıyla ilgili “Peygamber olarak kabul edilen bir adamın eşini nasıl içeri almazsınız.” ve “Siz korkaksınız. Bakanlarınızın eşlerini basının önüne çıkarıyorsunuz” şeklinde alaycı ve tahrik edici ifadeler kullandı. Bu ifadeler mecliste vekillerin birbirleriyle yumruklaşmalarına neden oldu.

 

AİLELERİMİZ, EŞLERİMİZ KUTSALDIR

SİYASİ POLEMİK YAPILMASI EDEBE AYKIRIDIR

HELE HELE PEYGAMBERİMİZİN SİYASİ POLEMİK YAPILMASI

HİÇBİR ŞEYE SIĞDIRILAMAZ

 

Çakıcı, Siirtliler.Net’e yapmış olduğu açıklamalarda tepkisini şu sözlerle dile getirdi :

“27 Mart 2009 seçimlerinde MHP’den adaylığımı koymuş olmama rağmen, MHP’li bir vekilin eşlerle, hanımlarla ve hele hele Peygamberimizle ilgili siyasi polemikler yapmasını kesinlikle tasvip edemem. İster Ak Parti’li olsun, ister MHP’li olsun ister DTP’li olsun. Hiçbir parti farkı gözetmeksizin her partilinin eşi, hanımı kutsaldır. Kimse kimsenin hanımına, eşine alaycı sözlerle siyasi polemik yapma cüretini gösteremez. Hele hele Peygamberimizi siyasi polemik yapmak kimsenin haddine değildir. Osman DURMUŞ’un bu tavrını reddediyor, kendisini ve bu duruma sessiz kalan MHP yönetimini kınıyorum.”

Bu haber toplam 5188 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!