1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. MHP’li Didinmez’e cevap Siirt’ten geldi
MHP’li Didinmez’e cevap Siirt’ten geldi

MHP’li Didinmez’e cevap Siirt’ten geldi

Siirt’i ziyaret eden MHP’li Bülent Didinmez’in Başbakan Erdoğan’a yönelik sert söylemlerine Ak Parti Siirt Teşkilatından yanıt geldi.

A+A-

İlimiz Siirt’i ziyaret eden MHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Didinmez burada yaptığı açıklamada Başbakan Erdoğan’ın “Sivas’tan ödeye gidemiyorlar” sözlerini anımsatarak Başbakan Erdoğan’a yönelik “af buyurun cahillik ve densizlik yaptığının farkında değil” şeklinde ağır eleştirisini Siirtliler.Net okurlarıyla paylaşmıştık.

 

Sabah saatlerinde bilgisayar ekranlarınıza taşıdığımız bu eleştiriler Ak Parti Siirt İl Teşkilatı’nca yanıtsız kalmadı. Ak Parti İl Başkanlığı’ndan Siirtliler.Net’e gönderilen açıklamada aşağıdaki ifadelere yer verildi:

 

Kıymetli hemşerilerimiz;

 

İlimizi lutfen ziyaret etmiş bulunan MHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent DİDİNMEZ’in, ilimizde yapmış olduğu ve talihsiz bulduğumuz açıklamaları, yalnızca Siirtli hemşerilerimizce, partili ve seçmenlerimizce değil, tüm ülkemizde esefle kınanmıştır.

 

Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN Beyefendi, sadece Ak Parti Genel Başkanı değil aynı zamanda Türkiye Cumhuriyetinin Başbakanı’dır. Siyasette eleştirmek muhalefetin her ne kadar vazgeçilmezi olarak görünse de, saygı temeline dayandırılmadığı takdirde basiretsiz kelimeler dizisinden ibaret olur. Sivas’ı sınır olarak belirleyen Ak Parti değil, sözü edilen bölgelere bir türlü giremeyen MHP ve diğer Partilerdir. Seçimlerde, miting için bile Siirt’e gelemeyen bu zihniyeti sadece İl başkanlığı binalarında değil, meydanlarda da görmeyi diliyoruz.

 

Biz Ak Parti olarak, vatanımızın her noktasını bir ve eşit görmekteyiz. Bu sebepledir ki, her noktasında varız, her noktasını biliriz ve her noktasının sorunlarına ayrı ayrı çözümler üretmekteyiz. Çözüm önerileri bulunmayan zihniyetlerin, mesnetsiz eleştirileri bizleri daha fazla üretmeye sevk etmektedir.

 

Bu bağlamda herkesi saygı dairesine davet edip, kötü sözün sahibine ait olduğunu bir kez daha ifade etmek ister, tüm hemşerilerimize selam, sevgi ve saygılarımızı iletiriz.

 

Ak Parti Siirt İl Teşkilatı

Bu haber toplam 2222 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!