1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. MHP’den Parti teşkilatlarına seçim genelgesi
MHP’den Parti teşkilatlarına seçim genelgesi

MHP’den Parti teşkilatlarına seçim genelgesi

Milliyetçi Hareket Partisi Mart 2019 mahalle idareler seçimleriyle ilgili Türkiye’deki tüm parti teşkilatlarına bir genelge yolladı.

A+A-

MHP genel merkezinden parti teşkilatlarına gönderilen genelgede şu satırlar yer aldı:

Parti teşkilatlarımızda görev alan il, ilçe ve belde başkanlarımız aday olmak istemeleri halinde, teşkilat kademelerinde boşluk olmamasına dikkat etmeli ve 15 Kasım’a kadar istifa etmelidirler.

Teşkilatlarımız çalışmalarını şevkle, heyecanla ve hiçbir gevşemeye mahal bırakmadan planlayıp sahaya yansıtmalıdırlar.

FETÖ’nün oyunlarına dikkat edilmelidir. Sosyal medyada bazen şahsımın bazen de merhum başbuğumuzun fotoğrafını profil resmi yapıp veya açtıkları sahte hesaplar üzerinden içe dönük dedikodu çıkaran, itibar cellatlığı yapan kişi yada kişilerin tespiti süratle yapılmalıdır.

Sosyal medya üzerinden yapılan kışkırtmalara itibar edilmeyecek, resmi açıklamalar dışında dolaşan mesnetsiz haberlere kulak asılmayacaktır.

Seçimlere katılacak adaylar merkez yoklaması usulüyle belirlenecektir.

Yerel seçimlerin takip ve temininden Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Edip Semih Yalçın, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz ve Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız sorumludurlar.

MHP yerel seçimlere kendi adıyla, amblemiyle ve tek başına katılacaktır. Buna rağmen Cumhur İttifakı’nın doğasına uygun hareket edilecektir.

Bu haber toplam 1458 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
İlgili Haberler