1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Metin Sayın Siirt milletvekili Aday Adayı oldu
Metin Sayın Siirt milletvekili Aday Adayı oldu

Metin Sayın Siirt milletvekili Aday Adayı oldu

2011’den günümüze kadar Eruh Ziraat Odası Başkanlığını yürüten ve ilçeye çiftçilik anlamında önemli kazanımlar sağlayan Metin Sayın, AK Parti’den Siirt Milletvekili Aday Adaylığı için başvuru yaptı.

A+A-

Metin Sayın, 2011 yılından bugüne kadar Eruh Ziraat Odası Başkanlığı görevini sürdürüyor. Bugüne kadar Eruhlu çiftçilerin yararına çok sayıda faaliyetlerde bulundu.

Metin Sayın, Siirtliler. NET’e yaptığı açıklamalarda yapmış oldukları hizmetlerle ilgili şu bilgileri verdi:

İşkur ve İlçe Tarım ile birlikte genç çiftçilerimize günlük yevmiyeli olarak fıstık, asma ve arıcılık alanlarında bugüne kadar 15’e yakın kurslar verdik. 2018 yılı itibariyle de bu kurslarımız devam edecektir. İlçe Tarım ile birlikte ceviz projesini hayata geçirerek ilçemiz insanına çalışmaya ve kazanmaya yönelik hizmetlerde bulunduk. Ceviz projemizle 30 çiftçimize 300 dekarlık alanda ceviz bahçeleri oluşturduk. Her birine ceviz fidanları dağıttık. Ayrıca GAP’da şuan 3 projemiz bulunuyor. Fıstık, Badem ve Arılı Kovan projelerimizi de onaylanması halinde çiftçilerimizin yararına sunacağız. Bunlarla da yetinmeyip çiftçilerimizi sürekli teşvik etmek için her yıl yaklaşık olarak 150 çiftçimizi GAP Tüyap fuarına götürüp getiriyoruz.

Hizmetlerini siyasette de daha çok arttırmak amacıyla hem ilçesi hem de iline fayda sağlayabilmek amacıyla AK Parti’den Siirt Milletvekili Aday Adaylığı için kalabalık bir kitleyle başvurusunu yapan Metin Sayın, başvurusuyla ilgili şu ifadelere yer verdi:

30 YILDIR SİYASETİN İÇERİSİNDEYİZ

Bu kutlu yürüyüşte AK Parti’yle birlikte adım attık. Allah bizleri utandırmasın. Verseler veya vermeseler çalışacağım şeklinde kalıplaşmış bir söz söylemek istemiyorum. Söz yerine sahada görmek lazım. Siyasette yeni değilim. 30 yıldır ailemiz siyasetin içerisindedir. İsim yapmak veya bir makam elde etmek için aday adayı değilim. Hizmet için buraya geldim.

metin2.jpgmetin1.jpg

Bu haber toplam 4269 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
7 Yorum