1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Mervan Gül dönemindeki alışveriş kompleksi ne aşamada?
Mervan Gül dönemindeki alışveriş kompleksi ne aşamada?

Mervan Gül dönemindeki alışveriş kompleksi ne aşamada?

Siirt Belediyesi eski Başkanı Mervan Gül döneminde vakıflara ait eski sebze halinin bulunduğu araziye alışveriş kompleksi yapılması planlanmıştı. Bu projenin akıbeti merak ediliyor.

A+A-

İlimiz gerek vakıf arazisi, gerek dükkânlar, gerek mülkiyetler gerekse de Veysel Karani Hazretleri gibi türbelerden gelen gelirlerle Vakıflar Genel Müdürlüğüne en çok gelir kazandıran illerden bir tanesidir. Buna karşın Vakıfların ilimize yaptığı yatırımlar yok denecek kadar azdır.

 

5 YILDIZLI OTEL

ALIŞVERİŞ MERKEZİ

ÇOK KATLI OTOPARK

 

Eski sebze halinin olduğu alan Vakıflara ait bir arazidir. Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından bu alanda beş yıldızlı otel, alışveriş merkezi, çok katlı otopark şeklinde bir kompleks yapılması planlanmıştı. Bu kompleksin maketi halen Siirt Belediyesi’nin belediye girişinde bulunmaktadır.

 

İlimizin beş yıldızlı otellere, alışveriş merkezlerine ve özellikle de otoparklara ihtiyacı olduğu ortadadır. Halen atıl durumda bulunan eski sebze halinin durumu içler acısıdır. İlimize modern bir şehir görüntüsü kazandıracak olan bu projenin gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

 

Vatandaşlardan gelen bilgiler ışığında şu soruyu sormak istiyoruz.

 

Geçtiğimiz sene gerçekleşme aşamasına gelen bu projenin akıbeti merak ediliyor?

 

 

Bu haber toplam 5184 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!