1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Mervan Gül Aday Adaylığı için başvurdu
Mervan Gül Aday Adaylığı için başvurdu

Mervan Gül Aday Adaylığı için başvurdu

Siirt siyasetinin tanınmış isimlerinden Mervan Gül, AK Parti’den Siirt Milletvekili Aday Adaylığı için başvurusunu yaptı.

A+A-

Başvurusunu Ankara Genel Merkez’de yapan Mervan Gül, Siirtliler. NET’e açıklamalarda bulunarak şu ifadelere yer verdi:

Bu davanın sürekli bir nefesi olduk ve görev neyse hiçbir zaman çekinmedik. Türkiye için kırılma noktası diyebileceğimiz bir seçime giriyoruz. Aklıselim olan herkesi sayın Cumhurbaşkanımızın arkasında, çizdiği yolda yürümeye davet ediyorum. Bugün sen-ben meselesi yoktur. Türkiye’nin geleceği için kişisel menfaatler bırakılması lazım. Milletten alacağımız yetkiyi yine milletin hizmetine kullanmak için bu yola girdik. Geçmişte bunu yaptık ve bundan sonra da yetki verilirse yine yapacağız. Sadece milletvekilliği değil, partimizin vereceği hangi kademede olursa olsun çalışmaya, hizmet etmeye devam edeceğiz.

CHP’NİN 15 VEKİLİ MESELESİNDE İSMİNİZ ANILDI

Siirt eski Belediye Başkanı Mervan Gül’e, geçmişte kazanmış olduğu milletvekilliğinden istifa etmesiyle ilgili, bazı kesimlerin bilinçli olarak CHP’den istifa edip İyi Parti’ye transfer edilen 15 milletvekiliyle kıyasladıklarını anımsattık. Gül şu yanıtı verdi:

Bu söylemde bulunanlar ya siyasetten hiç anlamıyorlar ya da ciddi bir bilgisizlik söz konusu. Benim vekillikten istifa etmem ile CHP’nin 15 vekilini başka bir partiye transfer etmesi aynı şeyler değil. CHP kendi milletvekillerini başka bir parti için harcadı. 15 milletvekili kendi partilerinden istifa edip başka bir partiye geçtiler. Benim yaptığım şey bu değildi. Ben kendi liderim için vekilliğimden istifa ettim. Partimden başka bir partiye geçmedim. İki olayı aynıymış gibi kıyaslamaya çalışanlar aslında CHP’yi düştüğü durumdan kurtarmaya, CHP’yi aklamaya çalışma çalışmaktadırlar.”

mervan-gul.jpg

Bu haber toplam 4648 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
27 Yorum