1. YAZARLAR

  2. Eyüp Güzel

  3. Meral Danış Beştaş ve Çarpıtma
Eyüp Güzel

Eyüp Güzel

Yazarın Tüm Yazıları >

Meral Danış Beştaş ve Çarpıtma

A+A-

Geçtiğimiz günlerde (13.07.2018) HDP’nin Siirt Milletvekili Meral Danış Beştaş, Kurtalan İlçemiz ile ilgili twitter hesabından bir mesaj atarak Belediyenin 24 Haziran’dan sonra halkı cezalandırmak için suları kestiği gibi “bu kadarına da pes” dedirten bir iddia ortaya attı. Esasen buna bir “iddia” demek doğru olmaz çünkü samimi ve iyi niyetli bir iddia, elde somut, yeterli ve “Kollektif” bir dayanakla olur. Kollektif bir bilgi, belge ve şikâyet yok ise buna iddia değil olsa olsa “Çarpıtma” denir.

Çarpıtma ve Meral Danış Beştaş kavramları yanyana gelince bizzat yaşamış olduğum bir konuyu Siirt ve Kurtalan kamuoyu ile paylaşmak istiyorum. Konu aslında sadece Siirt ve Kurtalan’ı değil, diğer ilçelerimizi de bağlıyor. Çünkü Meral Danış Beştaş’ın Kurtalan üzerinden “eskimiş maksatlı muhalefet” alışkanlıklarını diğer ilçelerimiz üzerinden de yapması muhtemeldir.

24 Haziran. Yani seçim günü. Siirt’te okulları gezdiğim sırada HDP’nin adayı olan Meral Danış Beştaş ile ve yanında diğer adayı Sıdık Taş ile karşılaştık. Elimde kamera olduğunu görünce yanıma yaklaşarak “Hangi Gazete?” diye sordu. 

Siirtliler. NET!” diye cevap verdim.

Haaaa” diyerek başını salladı ve sonrasında şöyle bir konuşma geçti.

Danış: “Siz niye benle ilgili haberleri çarpıtıyorsunuz?

Güzel: “Bizde çarpıtma olmaz ama siz hangi haberi kastediyorsunuz merak ettim?

Danış: “Ramazan bayramıyla ilgili mesaj haberi

Ramazan bayramında Siirt’teki siyasi partilerin adayları sosyal medya hesapları üzerinden bayramı kutlama mesajı yayınlamışlardı. Bir tek yayınlamayan kendisiydi ve ben bunu bir haber değeri görerek bilgisayar ekranlarına taşımıştım. Hanımefendinin “çarpıtıyorsun” dediği haber buydu.

Güzel: “Bu haberin neresi çarpıtma? Mesaj yayınlamadınız

Danış: “İyi de siz benim o sırada neyle uğraştığımı biliyor musunuz? Ben Suruç katliamıyla ilgileniyordum

Güzel: “Bu konunun Bayram mesajı haberiyle ilgisi ne? Sonuçta twitter hesabınız faal ve yazıyorsunuz. Bayram mesajı atmanız sizin için 1 dakikayı geçmez.

Danış: “İyi de ben bayram mesajı attım ama

Güzel: “Evet doğru attınız. Ama benim haberimden 1 gün sonra attınız.”

Danış: “Amaaaann çok ta önemli değil. İstediğiniz haberi yapın

Güzel: “Önemli değilse neden bu kadar beni meşgul ettiniz?

Bu sırada diğer milletvekili adayı Sıdık, başını sallamaya başladı bana karşı.

Güzel: “Siz muhalif basın, özgür basın sözlerini çok seversiniz. Ben hem özgür bir basınım hem de muhalif bir basınım

Başını sallamaya devam eden milletvekili adayı Sıdık, “biliyoruz seni biliyoruz” dedi ve sırtlarını dönerek uzaklaşmaya başladılar yanımdan.

Kurtalan Belediyesi’nin 24 Haziran sonrası halkı cezalandırmak için su kesintisi yapıyor diyen Meral Danış Beştaş’ın bu söylemini ve bizzat yaşadığım hikayenin takdirini okurlara bırakıyorum.

Bu yazı toplam 3056 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
6 Yorum