1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Meral Akşener İyi Partiyi terk etti
Meral Akşener İyi Partiyi terk etti

Meral Akşener İyi Partiyi terk etti

Deyim yerindeyse gemiyi ilk terk eden kaptan oldu. Meral Akşener, liderliğini yaptığı İyi Parti’den istifa etti ve genel başkanlığa da aday olmayacağını açıkladı.

A+A-

24 haziran seçimlerine iddialı söylemlerle giren fakat büyük bir hezimetle karşılaşan İyi Parti lideri Meral Akşener partisinden istifa etti.

Meral Akşener'i istifaya sürükleyen krizin perde arkası aralandı.

MERAL AKŞENER'E MADAM DEDİ

Bursa 3. sıra adayı Adnan İslamoğlu "Yola çıktık, yarı yolda bıraktın… Madam, sen seçim kaybetmedin, sana olan inanma duygusunu yok ettin." şeklinde bir tweet attı.
Bu tweet'i gören Akşener fazlasıyla kızdı ve kurmaylarına bu mesajı okuyarak sert ifadeler kullandı.

"MADAM KİME DENİR..."

Meral Akşener, sinirli bir şekilde "Kültürümüzde ‘madam’ diye kime denir herkes bilir; genelev patronuna denir. Siz beni yalnız bıraktınız, bana bu hadsizliği yapana haddini bildirmediniz, hiçbiriniz cevabını vermediniz…" diye konuştu.

"HEPSİNİ ÜSTLENİYORUM, İSTİFA EDİYORUM"

Milletvekili adayları ve bazı isimlerin listelerdeki yerini beğenmemeleri nedeniyle de eleştirilen Meral Akşener, hakkında söylenenleri toparlayarak şunları söyledi: "Lider olarak teşkilatların başarısızlığının da ittifakın da milletvekili sıralamasındaki hatanın da sorumlusu benim, hepsini üstleniyorum ve istifa ediyorum…"
Meral Akşener, böylelikle Türk siyasi tarihine gömülen son isim oldu.

Bu haber toplam 1885 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
2 Yorum