1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Memur-Sen yeni bina açılışı yapıldı
Memur-Sen yeni bina açılışı yapıldı

Memur-Sen yeni bina açılışı yapıldı

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Siirt Valisi Necati Şentürk, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Recep Ziyadanoğulları, Milli Eğitim Şube Müdürleri açılışa katıldılar. Açılış konuşmalarında önemli mesajlar verildi.

A+A-

Medine Caddesi üzerinde, Güney Turizm’in karşısındaki yeni binasında açılışı yapılan Memur-Sen Başkanı Ömer Aslan’ın “hoş geldiniz” açılış konuşmasından sonra en çarpıcı açıklamalar Memur-sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu’dan geldi.

GÜNDOĞDU: “BU MEKANLAR BORÇ ÖDEME MEKANIDIR”

Gündoğdu, bu mekânların borç ödeme mekanları olduğunu hatırlatarak “üyelerimizin, ülkemizin ve insanlığın dertlerini dert edinen, bu dertleri çözmeyi kendine borç kabul eden ve bu borcu ödemek için uğraş veren bir mekan olacaktır burası” dedi.

ZİYADANOĞULLARI: “ÜLKEMİZİN GÜÇLÜ OLMASI İÇİN SENDİKALAR ŞARTTIR”

Siirt Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Recep Ziyadanoğulları ise; “Tek yürek olarak bir aradayız. Karakter itibariyle her zaman ezilmişlerin yanında oldum. Bu tür toplulukların bir arada bulunmalarını, özellikle de bugünlerde daha çok ihtiyaç var. Ülkemiz mazlum ülkelerin yanında yer almıştır. Bu tür sendikalar ülkemizin gücüne güç katmıştır. Bu tür sendikaları bunun için desteklememiz şart.” dedi.

ŞENTÜRK: “HER SENDİKA AYNI DEĞİLDİR”

Konuşma yapması için mikrofon kendisine uzatıldığında açılışa gelenler tarafından alkışlanan Siirt Valisi Necati Şentürk’e önümüzdeki günlerde tayini nedeniyle ilimizden gideceği için bir motivasyon sağlandı. Vali Şentürk: “Demokrasilerde siyasi partiler ne kadar vazgeçilmez unsurlarsa da sendikalar da vazgeçilmez unsurlardır. Ülkemizde huzurun, kardeşliğin, birlik ve beraberliğin tesis edilmesi yönünde sendikalar harç, çimento görevi yapıyorlar. Özellikle de Güneydoğu’da bu tür sendikaların varlığı çok daha önemlidir. Ama ne yazıkki her sendika aynı görevi yapmıyor. Önümüzdeki hafta içerisinde buradan artık ayrılıyorum. Hepinizden helallik istiyorum.” dedi.

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu’nun çarpıcı açıklamalarına sonraki haberimizde detaylıca yer vereceğiz.

Bu haber toplam 2703 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!