1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Memur Sen Üyelerinden Somali'ye Yardım
Memur Sen Üyelerinden Somali'ye Yardım

Memur Sen Üyelerinden Somali'ye Yardım

Memur-Sen Başkanı Özyeşil Daha Önce Kamuoyuna Duyurduğu Somali'ye Yardım Çekini Kızılay Siirt Şubesi Başkanı Yener Tanık'a Verdi...

A+A-

Memur-sen Siirt şubesi başkanlığı her zaman üyelerine verdikleri iftar yemeğini iptal ederek yemeğin maliyetini Somali’ye yardım için Kızılay Siirt şubesine bağışladı. Kızılay Siirt şubesi başkanlığında gerçekleşen bağış töreninde Memur-sen Başkanı Beşir Özyeşil ile Kızılay Siirt Şubesi Başkanı Yener Tanık hazır bulundu.

  4500 TL’lik çeki Kızılay Şubesi Başkanı Yener Tanık’a teslim eden Memur-sen başkanı Özyeşil,  “Acilen gıda, temiz su, sağlık ve diğer insani yardımların ulaşmaması halinde bu insanların büyük bir bölümü Afrika sıcağında ölecek. Memur-Sen olarak, insanlığın ölmediğini, vicdanların tükenmediğini, erdemliliğin sözlüklerde kalmadığını göstermek için biz de 'yardımlar Afrika'ya, Afrikalı masum çocuklara' diyoruz. Bu kapsamda, genel merkezimiz ve bize bağlı sendikaların genel merkezleri, il ve ilçe teşkilatları olarak bu yıl ramazan ayında düzenlemiş olduğumuz iftar programlarını iptal ettik. Bu programlara ayrılan kaynağı Afrika'daki açlık çeken, susuzluktan kıvranan kardeşlerimize gönderilmesini uygun gördük. Bu mesajın aslında ülkemizin bütün sivil toplum kuruluşlarının hatta bütün insanlığın ortak mesajı olması gerektiğine inanıyoruz. Afrika ölümün kıyısında yardım beklerken başta batı olmak üzere dünyanın sessizliğini sürdürmesini anlamakta da zorlanıyoruz. Dünyanın neresinden yardım çığlığı duyuluyorsa oraya ilk biz koşmalıyız, öyle de yapıyoruz. Peygamber efendimiz komşusu açken, tok yatan bizden değildir' buyuruyor. Bu kapsamda İHH’ ye de bin 500 TL yardım da bulunduk. Böylece Afrika'ya toplam 4 bin 500 TL bağışlamış olduk” dedi.

Duyarlı davranışlarından ötürü Kızılay Siirt şubesi başkanı Yener Tanık Memur-sen başkanı ve üyelerine teşekkür etti.

Bu haber toplam 2064 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!