1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Memduhoğlu: “Vali bey umutları yeşertti”
Memduhoğlu: “Vali bey umutları yeşertti”

Memduhoğlu: “Vali bey umutları yeşertti”

Siirt’e geleli 21 gün olan Vali Musa Çolak çalışmalarıyla, toplumun değişik kesimlerinin dikkatini çekmeyi başardı.

A+A-

21 günde Siirtlilerin beğenisini kazanan yeni Vali Musa Çolak geçtiğimiz günlerde Siirt milletvekili Afif Demirkıran’ın övgü dolu sözleriyle anılmasının ardından şimdi de Tillo (Aydınlar) Belediye Başkanı Mesut Memduhoğlu’ndan destek gördü.

Tillo Belediye Başkanı Mesut Memduhoğlu, Siirtliler.Net’e yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Geçtiğimiz hafta ilçemize gelip incelemelerde bulunan Vali bey hem bizden hem de kaymakamlıktan brifing aldı. Özellikle turizm alanında yapmış olduğumuz 4 projenin parası hala İl Özel İdare’de duruyor. Paramız gelmiş, projemiz çizilmiş ama paramızı harcayamıyoruz. Bunu öğrenen Vali bey yapmış olduğu telefon görüşmesiyle projelerimizden 2 tanesini çözdü ve masa başında çalışan müdür istemiyorum sözleriyle konuya olan duyarlılığını ve kararlılığını gösterdi. Bu bizi son derece memnun etti. Aynı zamanda ilçemize bağlı Çınarlı köyünde internetin olmadığını öğrenen Vali bey nedenini sorduğunda ‘İnternet hattı çekiliyor ancak kabloları koparıyorlar’ şeklinde cevap alması üzerine Alay komutanımızı arayarak bir daha orada kablo çalınmayacak, koparılmayacak talimatını verdi. Telekom müdürünü de arayarak bir an önce internet hattının çekilmesi talimatını verdi.

1,5 yıldır Siirt bürokrasisine takılı kalan projelerimizden iki tanesi  o gün halledildi. Vali bey Siirt’te kaldığı süre içerisinde inanıyoruz ki Siirt’te önemli atılımlar gerçekleştirilecektir. Hızlı, pratik ve aktif birisi. Hepimizi umutlandırdı.”

Bu haber toplam 2269 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!