1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Mehmet Tetik, HÜDAPAR Siirt milletvekili aday adayı
Mehmet Tetik, HÜDAPAR Siirt milletvekili aday adayı

Mehmet Tetik, HÜDAPAR Siirt milletvekili aday adayı

Siirt’in önde gelen kanaat önderlerinden Mehmet Tetik, 24 Haziran'da yapılacak seçimlerde HÜDA PAR’dan milletvekili aday adayı oldu.

A+A-

HÜDAPAR'dan Siirt Milletvekili Aday Adaylığı müracaatını yapan Mehmet Tetik'in, partisinin birinci sıradan Milletvekili Adayı olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Siirt’in önde gelen kanaat önderlerinden Mehmet Tetik de HÜDA PAR Merkez İlçe Başkanlığına adaylık başvurusunda bulundu. 

Memleketi Siirt için çok faydalı işler yapacağına inandığını söyleyen Tetik, adaylık başvurusunun ardından yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Allah’a hamt olsun ki bugün HÜDA PAR’dan milletvekilliği adaylık başvurusunda bulundum. Allah, Siirt için hayırlı kılsın. Ben bu seçimin bölgemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum. ‘Önce insan öncelik adalet’ ve ‘Doğrusu HÜDA PAR’ sloganıyla çıktığımız bu yolda, Allah’tan ayaklarımızı yolunda sabit kılmasını ve bizleri doğruluktan ayırmamasını temenni ediyorum.” 

Mehmet Tetik kimdir?

Siirt’te Düderan Aşiretinin Kanaat önderlerinden Mirza Ağanın oğlu olan Mehmet Tetik, 1967 Siirt’in Eruh ilçesinde dünyaya geldi. Babası Siirt halkı tarafından tanınan, çok sevilen ve saygı duyulan kanaat önderi olan Mirza Ağa, Siirt’te meydana gelen kan davalarını çözmede, küskün aileleri barıştırmada, haksızlık ve zulme uğrananlara yaptığı yardımlarla halkın bütün kesimlerinin gönlünde taht kurmuş bir insandır. Vefatının ardından babasının görevini devralan Mehmet Tetik, aynı şekilde halk tarafından dürüstlük ve güzel ahlakı ile tanınıyor. 

Bu haber toplam 3285 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
5 Yorum