1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Mehmet Emin Ertekin, Bakırköy Belediye Başkanlığına talip
Mehmet Emin Ertekin, Bakırköy Belediye Başkanlığına talip

Mehmet Emin Ertekin, Bakırköy Belediye Başkanlığına talip

Önceki seçimlerde Bakırköy’de Belediye Başkan adayı olarak partisinin oylarını arttıran hemşerimiz Mehmet Emin Ertekin, Mart 2019 yerel seçimlerinde partisinden aday adayı oldu.

A+A-

1979’dan itibaren İstanbul’un Bakırköy İlçesi’nde ikamet eden Siirtli hemşehrimiz Mehmet Emin Ertekin, yıllarını verdiği Bakırköy’e ve İstanbul’a karşı katılımcı bir irade göstermesiyle biliniyor. Özellikle Bakırköylülerin yakından tanıdığı bir isim olan Ertekin, siyasetteki gayretleri ve zekâsıyla ön plana çıkıyor.

İSTANBUL VE BAKIRKÖY SİYASETİNDE AKTİF

Ertekin, bir yandan Turizm sektöründe ticari faaliyetlerini sürdürürken bir yandan da siyaset ve bürokrasideki etkinliğini sürdürüyor. AK Parti saflarında siyaset yapan hemşehrimiz Ertekin, 2001-2004 yıllarında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği yaptı. 2009’dan itibaren de 2014 yılına kadar Bakırköy Belediyesi Meclis Üyeliği görevini başarıyla tamamladı.

CHP’NİN KALESİNDE AK PARTİ OYLARINI ARTTIRDI

2014 Yerel Seçimlerinde İstanbul Bakırköy İlçesi’nde AK Parti’den Belediye Başkan Adayı olarak gösterildi. İstanbul’da Chp’nin kalesi olarak bilinen ilçede seçimi kazanamadı fakat, AK Parti’nin oylarını 7 bin civarında arttırdı. Gezi olayları ve paralel yapı gibi Türkiye’yi kuşatmaya çalışan darbe girişimlerinin en yoğun etkilendiği Bakırköy ilçesinde tüm bu olumsuzluklara rağmen partisinin oylarını 7 bin civarında arttırması siyasetteki başarısına dikkatleri çekti.

İSTANBUL GİBİ BİR YERDE MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTESİNE GİRDİ

Ertekin, her ne kadar 2014 yerel seçiminde aday gösterildiği Chp kalesinde belediye başkanlığını kazanamadıysa da çalışmalarına hız kesmeden devam etti. 1 Kasım 2015 Erken Genel Seçiminde partisi tarafından milletvekili Adayı olarak listeye alındı. Her ne kadar seçilemeyecek bir sırada olsa da İstanbul gibi bir metropolde listede isminin bulunması gelecekteki siyasi yükselişine bir işaret olarak değerlendiriliyor. 

Bu haber toplam 2466 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
4 Yorum