1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. MEB'den E-Okul Sistemine İlişkin Basın Açıklaması
MEB'den E-Okul Sistemine İlişkin Basın Açıklaması

MEB'den E-Okul Sistemine İlişkin Basın Açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, bazı internet siteleri ve TV kanallarında 'e-okul sisteminin çökmesinden dolayı karnelerin dağıtılmayacağına' ilişkin çeşitli haberlerin gerçekleri yansıtmadığı belirtildi.

A+A-

KONU İLE İLGİLİ AKŞAM SAATLERİNDE MEB'DEN YAPILAN AÇIKLAMA ŞU ŞEKİLDEYDİ:

BASIN AÇIKLAMASI (21.01.2010)

Bazı internet siteleri ve tv kanallarında 'e-okul siteminin çökmesinden dolayı karnelerin dağıtılmayacağına' ilişkin çeşitli haberler yer almıştır. Konuyla ilgili aşağıdaki açıklama yapılmıştır:

2007-2008 eğitim öğretim yılından itibaren ilk ve ortaöğretim öğrencilerinin bütün iş ve işlemleri e-okul sistemi üzerinden yapılmaktadır. Yurtiçi ve yurt dışından büyük bir kitleyi ilgilendiren e-okul sistemi ülkemizin en büyük e-devlet projelerinden biridir. Şimdiye kadar sistem üzerinden milyonlarca rapor üretilmiş ve karne verilmiştir.

2009-2010 eğitim öğretim yılı birinci yarıyılı süreci içerisinde de yaklaşık 15 milyon öğrenciye ait not ve çeşitli bilgiler sisteme girilmiş, sisteme ait sunucular yüksek düzey performansta çalışmıştır. Ancak 20 Ocak 2010 Çarşamba günü saat 17.00 itibariyle teknik düzeyde bir sorunla karşılaşılmıştır.

Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğümüzün çalışmaları sonrasında sorunun çözülmesine yönelik senaryolar oluşturulmuş ve sistem 21 Ocak 2010 Perşembe Günü saat 11.00 itibariyle yeniden hizmet vermeye başlamıştır.

'e-okul sisteminin hacklendiği, sistemin çöktüğü veya karnelerin verilemeyeceğine' ilişkin haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur...

Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği

Bu haber toplam 2591 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!