1. HABERLER

  2. ÜLKE

  3. Mavi Marmara’nın ziyaretçisi bitmiyor
Mavi Marmara’nın ziyaretçisi bitmiyor

Mavi Marmara’nın ziyaretçisi bitmiyor

İstanbul Sarayburnu limanında bekletilen Mavi Marmara gemisinin ziyaretçileri bitmiyor. Her gün on binlerce insan gemiyi ziyaret ederek 31 Mayıs gecesi yaşananları yerinde görerek o anları hissediyorlar.

A+A-

İstanbul’un farklı ilçelerinden gelen ziyaretçilerin yanı sıra ziyaretçiler arasında il dışından ve yabancı ülkelerden gelen ziyaretçiler de bulunuyor. Çoluk-çocuk aileler, öğrenci grupları, işçi ve memur sendikaları Mavi Marmara’yı topluca ziyaret ediyorlar.

Ziyaretler Sabah namazından sonra başlıyor

İHH İnsani Yardım Vakfı Basın Sözcüsü Salih Bilici, sabah namazından sonra gemiye ziyaretlerin başladığını, her memleketten insanların bu konuda çok hassas olduklarını söyledi. İstanbul’da şuan ençok ziyaret edilen mekânın Mavi Marmara olduğunu belirten Bilici, “Hergün on binlerce insan gemiyi ziyaret ediyor. Ziyaretler sabah namazından sonra başlıyor. Akşam geç saatlere kadar devam ediyor. Ziyaretlerin yoğunluğu sebebiyle geminin bir hafta daha Sarayburnu limanında kalmasına karar verdik.” dedi.

Ziyaretçiler 9 insani yardım gönüllüsünün şehit olduğu yerlerde dualar okuyorlar. Birçok kişi duygu ve düşüncelerini geminin kapısında duran anı defterine yazıyor. Şehit Furkan Doğan’ın babası Ahmet Doğan, gemiyi ziyaret edenlere Furkan’ını anlatıyor.

mavi marmara gemisi

 

Bu haber toplam 2183 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!