1. HABERLER

  2. ÜLKE

  3. Mardinliler Teröre tepki yürüyüşü yaptı
Mardinliler Teröre tepki yürüyüşü yaptı

Mardinliler Teröre tepki yürüyüşü yaptı

Sosyal medya üzerinden örgütlenen gençlerden, kadınlardan, yaşlılardan oluşan binlerce Mardinli yürüyüş yaparak terör örgütü Pkk’ya tepki gösterdiler.

A+A-

Mardin'de Kara yolları Parkına toplanan ve çoğunluğunu kadın ve gençlerin oluşturduğu binlerce vatandaşlar, ellerine aldıkları bayraklarla yaşanan terör eylemlerine tepki göstererek sloganlarla yürüdü.

Karayolları Parkı'ndaki buluşmada yürüyüş öncesi İstiklal Marşı okuyan ve şehitler için Saygı duruşunda bulunan kalabalık, Vali Ozan Caddesi üzerinden yürüyüşe geçti. Yenişehir Caddesi ve güzergah üzerindeki caddelerde yürüyüşünü sürdüren kalabalığa çevredeki apartmanlardaki sakinler de balkonlardan alkışlarla destek verip bayrak asarak destek vermeleri dikkat çekti. Yürüyüş boyunca "Türk Kürt kardeştir, PKK kalleştir", "Şehitler ölmez, vatan bölünmez", "şehidim hakkını helal et bize" ve "vatan sana canım feda" , "polise askere kalkan eller kırılsın" sloganları attan vatandaşlara çevredeki vatandaşların katılımıyla sayıları her geçen dakika biraz daha kalabalıklaşarak büyüdü.

Güzergah üzerinde yürüyüşlerini tamamlayarak tekrar buluşulan Karayolları Parkı Meydanına gelen kalabalık, burada teröre olan tepkilerini dile getiren kısa bir açıklamada bulundular. Vatandaşlar adına konuşan İbrahim Zeyneloğlu, Bu yürüyüşle Mardin'in bir terör şehri olmadığını tüm Türkiye'ye gösterdiklerini ifade ederek "Terör örgütünün kalleş saldırıları sonucu birçok vatan evladını yitirmiş bulunmaktayız. Bu saldırıları ve kalleş PKK'yı bütün Mardin halkı adına kınıyoruz" diye konuştu. Vatandaşlar, İstiklal Marşı ve Saygı duruşunda bulunarak yürüyüşlerine son verdiler. (mardinlife)

mardinliler.jpg

Bu haber toplam 2474 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!