1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Manisa’dan Siirt’ te “Gönül Köprüsü” Kuruldu.
Manisa’dan Siirt’ te “Gönül Köprüsü” Kuruldu.

Manisa’dan Siirt’ te “Gönül Köprüsü” Kuruldu.

Manisa İli, Soma İlçesi “ Özel Birlik Koleji” ile İlimize bağlı Baykan İlçesi, Atabağı Beldesin’de bulunan “30 Ağustos Zafer İlköğretim Okulu “ arasında "gönül köprüsü" kuruldu.

A+A-

Manisa’dan Siirt’ te “Gönül Köprüsü” Kuruldu.

 

Manisa İli, Soma İlçesi “ Özel Birlik Koleji” ile  İlimize bağlı Baykan İlçesi, Atabağı Beldesin’de bulunan  “30 Ağustos Zafer İlköğretim Okulu “ arasında "gönül köprüsü" kuruldu.

 

Milli Eğitim Bakanlığı'nca öğrenciler arasındaki kardeşliği pekiştirmek amacıyla başlatılan "Gönül Köprüsü" Proje kapsamında, İlimize bağlı Baykan İlçesi, Atabağı Beldesin de bulunan, “30 Ağustos Zafer İlköğretim Okulunu "kardeş okul" seçen Soma Özel Birlik Koleji'nin idarecileri Okul aile birliği üyeleri ve öğrencileri, Atabağı beldesi ilk öğretim okulunu ziyaret ederek, beraberlerinde getirdikleri 360 çift ayakabı, bir adet dizüstü bilgsayar ve bir adet projeksiyon cihazı yardımında bulundular.

 

Okul bahçesinde düzenlenen programa; Siirt Valisi Musa Çolak’ ın eşi Gülsüm Çolak, Baykam Kaymakamı eşi Nuray Süzen, Atabağı Belediye Başkan Vekili Mazhar Lale, Özel Birlik Koleji Müdürü Hasan Ede, Soma Okul aile birliği üyeleri, Baykan İlçe Milli Eğitim Müdürü M. Emin Şen, 30 Ağıustos Zafer İlköğretim Okul Müdürü Fatih Gümüş, öğretmenler, öğrenciler ve belde sakinlari katıldı.

 

Siirt Valisi Musa Çolak’ın eşi Gülsüm Çolak ve beraberindekiler, Özel Birlik Koleji idarecilerini ve diğer misafirleri okul bahçesinde çiçeklerle karşıladı. Okul bahçesinde düzenlenen programda, 30 Ağıustos Zafer İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından sunulan Folklör gösterisi, oldukça beğenildi.

 

Daha sonra sınıflarda bulunan öğrencileri ziyaret eden Vali eşi gülsüm çolak ve beraberindekiler, okul müdürü Fatih Gümüşten okul hakkında bilgi aldı. Özel Birlik Koleji tarafından getirilen yardımlar öğrencilere dağıtıldı.

 

Soma Özel Birlik Koleji Okul Müdürü Hasan Ede burada yaptığı konuşmada” Burada hep birlikte olamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, belde sakinlarinin bizlere gösterdikleri sıcak ve samimi davranıştan dolayı hepimiz oldukça duygulu anlar yaşadık. Siirtlilerinn misafirperverliğine hayran kaldıklarını vurgulayarak, bu tür gezi ve ziyaretlerin öğrenciler arasındaki kardeşlik bağını kuvvetlendireceğine inandığını kaydetti.Hasan Ede sözlerine şöyle devam etti, Soma İlçemizden hepinize selam getirdim, aramızda kurulan bu gönül köprüsünün doğu batı arasındaki birliğimizi, dirliğimizi ve kardeşliğimizi pekiştireceğine inanıyorum. 30 Ağustos Zafer İlköğretim Okulu idaricleri ve öğrencilerini de Soma ilçemizde misafir etmek istiyoruz  bizlere gösterdiğiniz yakın ilgiden dolayı tüm siirt halkına teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

 

Vali eşi Gülsüm Çolak’ ta yaptığı konuşmada; “ İki güzide ilimiz arasında yapılan bu tür etkinliklerin, eğitime büyük katkı sağlandığını, birlik, beraberlik, kaynaşma ve dayanışmanın en güzel örneklerinden bir halka oluşturduğuna inanıyorum. okulların ve eğitimin geliştirilmesi, eğitim kalitesinin artması açısından “kardeş okul projesi” büyük ilgi görüyor. Vatandaş olarak, fert olarak eğitime imkânlarımız ölçüsünde katkı sağlamalıyız. Kimimiz okul, kimimiz derslik yaptırarak, kimimiz öğrencilere kırtasiye ve giyim yardımı yaparak, kimimiz de çocuklarımızı kız-erkek ayırımı yapmadan okula göndererek eğitime destek vermeliyiz. Bu hassasiyetler ve sorumluluklarımız çerçevesinde, öncelikli hedefimiz, eğitimi toplumun her kesimine eşit ve daha kaliteli olarak ulaştırmaktır. Eğitim  bir fedakarlık işidir.Bu bakımdan, bu tür sosyal ve kültürel etkinliklerin yapılmasının her zaman önemsiyor ve destekliyoruz. Kardeş Okul Projesi kapsamında, Soma ilçemizden gelen,  Özel Birlik Koleji idarecileri, Öğrenci Velileri ve öğrencilerine teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

 

Daha sonra Atabağı Belediye Başkan Vekili Mazhar Lale tarafından tüm misafirlere yemek verildi.

 

Bu haber toplam 2873 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!