1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Mağdur aileyi ziyaret ettiler
Mağdur aileyi ziyaret ettiler

Mağdur aileyi ziyaret ettiler

Siirt'teki sivil toplum örgütlerinin oluşturduğu 3 kişilik heyet, cinsel istismar olayı mağduru kızların ailesini ziyaret etti.

A+A-

Sivil toplum örgütleri adına oluşturulan heyette yer alan Siirt Tabip Odası Başkanı Ekrem Bilek, Kızılay Şube Başkanı Yener Tanık ile Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ali İlbaş cinsel istismar olayı mağduru kızların ailelerini evlerinde ziyaret etti.


Siirt Tabip Odası Başkanı Ekrem Bilek, ziyaretin ardından yaptığı açıklamada, olayın ardından kentteki sivil toplum örgütleri temsilcileri olarak Siirt Ticaret ve Sanayi Odası'nda yaptıkları toplantıda heyet oluşturduklarını belirterek, ''Toplantıda aileleri ziyaret etmeyi kararlaştırmıştık. Bu kapsamda yapılan ziyarette ailelere, her türlü maddi ve manevi desteği vereceğimizi ilettik'' dedi.


Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ali İlbaş ise Siirt halkı olarak bu olaydan duydukları üzüntüyü dile getirmek amacıyla aileyi ziyaret ettiklerini, sivil toplum örgütleri olarak mağdur ailelere gerekli desteği vereceklerini söyledi.

Bu haber toplam 2807 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!