1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Lise öğrencisi gözünü Siirt milletvekilliğine dikti
Lise öğrencisi gözünü Siirt milletvekilliğine dikti

Lise öğrencisi gözünü Siirt milletvekilliğine dikti

İlköğretim çağında siyasete olan ilgisiyle birçok kez haber olan Süleyman Sevinç, siyaset dünyasına olan ilgisini meclisi ziyaret ederek devam ettiriyor.

A+A-

Çocuk yaştayken Başbakan’a mektuplar yazarak siyasete olan ilgisini hareketlendiren Süleyman SEVİNÇ, lise öğrenimini sürdürdüğü Ankara’da siyasi poligona daha yakın olma imkanı da buldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer DİNÇER’in davetlisi olarak katıldığı bir grup toplantısından sonra duygu ve düşüncelerini şu açıklamalarla dile getirdi : “Batman’da doğmama  rağmen Siirt’e karşı sempatim var. Öğrenim hayatımın temelini Siirt’te atmış olmam bunun en önemli nedenidir. En büyük idealim ziyaretçi olarak girdiğim bu meclisten ilerleyen yaşlarımda Siirt milletvekili olarak geri çıkmaktır. 4-5 yıldır edinmiş olduğum siyasi bilgilerim ve parti gençlik kollarından gelen teklifler inşallah idealimi gerçekleştirme yönünde birer adım olacaktır. Siirtli hemşehrilerimi selamlıyorum.”

 

Ankara Anadolu Lisesi’nde öğrenimini devam ettiren Süleyman SEVİNÇ, Siyasal Bilimler Fakültesi’nde yüksek öğrenimini tamamlamak ve siyasette kalıcı bir ömür geçirmek istediğini belirtti.

 

süleyman sevinç

Bu haber toplam 4180 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!