1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Lisans Mezunlarının Siirt Üniversitesi'nden Talepleri Var
Lisans Mezunlarının Siirt Üniversitesi'nden Talepleri Var

Lisans Mezunlarının Siirt Üniversitesi'nden Talepleri Var

Siirt Üniversitesi'nden daha çok fakülte ve bölümde yeni yüksek lisans öğrencisi alımı yapılması beklenmektedir.

A+A-

     Siirt Üniversitesi’nin yüksek lisans öğrencisi alımıyla ilgili haberimizdin ardından, lisans mezunlarından sitemize diğer bölümlere de yüksek lisans öğrencisi alımı için yoğun bir şekilde yorum, telefon ve mail gelmektedir.

 

     Geçtiğimiz günlerde sitemizde de yayınlanan bir haberde belirtildiği gibi Siirt Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsüne 2009–2010 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılında Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümü’ne yüksek lisans öğrencisi alımıyla ilgili Siirt Üniversitesi tarafından duyuru yapılmıştı. Bunun üzerine Siirt Üniversitesi tüm dikkatleri üzerine çekmişti.

 

     Yüksek lisans yapmak için ilimizden birçok kişi bölgedeki illere gitmektedir. Bu da hem maddi kayıplara, hem iş aksamalarına, hem de beyin göçüne neden olmaktadır. Bunun önlenmesi için en kısa zamanda üniversitemizden diğer fakülte ve bölümler için de yüksek lisans öğrenci alımı yapılması istenmektedir.

 

     Açıldığı günden beri yoğun bir çalışma temposu içine girerek yeni açılan üniversitelere göre büyük ilerlemeler kaydeden üniversitemizin, başta Rektörü olmak üzere üniversite yönetiminden bu konuyla ilgili de gelen talepleri karşılayacak şekilde daha çok bölümde yeni yüksek lisans alımları yapılması istenmektedir. Bu konuyla ilgili üniversitemiz yönetiminden açıklama bekliyoruz.

Bu haber toplam 2587 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!