1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kütüphane Haftası başlıyor
Kütüphane Haftası başlıyor

Kütüphane Haftası başlıyor

29 Mart – 03 Nisan tarihleri arasında kutlanacak olan Kütüphane haftasında yıl boyunca en çok kitap okuyanlara ödül verilecek.

A+A-

1964 yılından beri her yıl Mart ayının son haftasında çeşitli etkinliklerle kutlanan kütüphane haftası bu yıl da 29 Mart – 03 Nisan 2010 tarihleri arasında kutlanacak. Hafta boyunca ilimizde de bir dizi etkinlik düzenlenecek.

 

Toplumdaki tüm bireylerin ilgi alanlarına, bilgi gereksinmelerine ve aydınlanmalarına yönelik; basılı, görsel-işitsel, düşünce ve sanat ürünlerini bünyesinde bulunduran, yaptığı etkinliklerle bulunduğu yörenin kültür odağı olan çağdaş Halk Kütüphanelerini tanıtmak ve en iyi biçimde kullanılmasını sağlamak amacıyla 1964 yılından bu yana kutlanan Kütüphane Haftası, Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından hazırlanan çeşitli etkinliklerle kutlanacağı bildirildi.

 

29 Mart 2010 Pazartesi günü Saat 10.00’da İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğünde yapılacak olan haftanın açılış töreninde günün anlam ve önemini belirten konuşmalarının ardından yıl boyunca kütüphaneden en çok kitap okuyanlara ödüllerin verilmesi ve kitap sergisinin açılışı yapılacak.

 

Kütüphane Haftası, 3 Nisan Cumartesi gününe kadar her gün kütüphane de düzenlenecek çeşitli etkinliklerle süreceği belirtildi.

Bu haber toplam 1937 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!