1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kürtçe ağıt yakıp, Kürtçe lanet okudular
Kürtçe ağıt yakıp, Kürtçe lanet okudular

Kürtçe ağıt yakıp, Kürtçe lanet okudular

Dün akşam Siirt’te uğradıkları silahlı ve bombalı saldırı sonucu yaşamını yitiren vatandaşların yakınlarının okudukları Kürtçe ağıtlar yürek burktu.

A+A-

Siirt Merkez’de Polis Meslek Yüksek Okulu’nun yakınında teröristlerce uğradıkları silahlı ve bombalı saldırı sonucu yaşamlarını yitiren 4 genç bayan için Siirt yas tuttu. Ölenlerden birisi üniversiteyi kazanmıştı ve ertesi gün okuyacağı üniversiteye gitmek için otobüs biletini ayırtmıştı. Ancak o genç kız bir daha dönmemek için sevenlerinden ayrılacağını bilmiyordu. Ölenlerden bir başka genç kız ise aile ekonomisine katkı sağlamak için bir markette güvenlikçi olarak çalışıyordu. O genç kız da artık bir daha güvenlik elbisesini giyip ailesine ekonomik katkı sağlamak için hergün çalışmak için gittiği markete bir daha gidemeyecek.

KÜRTÇE AĞITLAR VE KÜRTÇE LANETLER SİİRT SEMALARINDA YANKILANDI

Saldırı sonucu ağır yaralı olarak Siirt Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne kaldırılan kızların ölüm haberleri hastane dışına tek tek gelmeye  başladıkça umutlar iflas ediyor ve yerini haykırışlar alıyordu. Ölen kızların yakınları hastane bahçesinde Kürtçe ağıtlar yaktılar, Kürtçe lanet okudular.

Bu haber toplam 10923 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!