1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kurtalan'daki Kutlu Doğum programında salon dar geldi
Kurtalan'daki Kutlu Doğum programında salon dar geldi

Kurtalan'daki Kutlu Doğum programında salon dar geldi

Kur’an-ı Kerim’in nüzulünün 1400. yılı ve Hz. Peygamber’in (sav) doğumunun 1439. doğum yılı olarak kutlanan ‘Kutlu Doğum Haftası’ Kurtalan İlçe Müftülüğü, Eğitim-Bir-Sen ve Kurtalan Genç İşadamları (KUGİAD) ın düzenlemiş olduğu etkinlik vatandaşların katı

A+A-

Kurtalan ilçe müftülüğü tarafından Ertuğrulgazi İlköğretim Konferans Salonu’nda Kutlu Doğum programı düzenlendi. Kur’an tilavetiyle başlayan programda açılış konuşması yapan Kurtalan İlçe Müftü Vekili Haydar İbin, “Peygamber Efendimiz (sav) in vasıfları ve Peygamber sevgisini konu alan konuşması ilgiyle dinlendi. Yeryüzünde şimdiye kadar gelmiş geçmiş hiçbir insan O'nun kadar sevilmedi. Yeryüzünde şimdiye kadar gelmiş geçmiş hiçbir insan O'nun kadar anılmadı. Dünyada gelmiş geçmiş hiçbir insanın vefatının ardından O'na duyulduğu kadar üzüntü duyulmadı gözyaşı dökülmedi. Ve yine hiçbir insan O'nun kadar özlenmedi. Peygamberce bir düşünüşün Muhammedi bir misyonun, vizyonun ve aksiyonun tüm gönüllere sirayet etmesini diliyorum.” dedi.

 

Açılış konuşmasının ardından sinevizyon gösterimiyle devam eden program geçtiğimiz hafta sonu Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında “Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav) in Hayatı” konulu bilgi yarışmasında dereceye giren öğrencilerin ödüllerinin verilmesi ile devam etti.

 

Ödüller; 1. Final Dershanesi’nden Bir yıllık ücretsiz dershane, 2. Dizüstüstü bilgisayar, 3. Masaüstü bilgisayar, 4. Fotoğraf makinası, 5.Cep telefonu, 6. Buzdolabı, 7.Çamaşır makinası, 8.Televizyon, 9.Bisiklet 10.Elektrik süpürgesi,11. Çeyrek altın, 12. Kol saati, 13. MP3 Çalar, 14.Kol saati verildi.

 

Dereceye girenlerin ödüllerin verilmesinin ardından Üsküdar İhsaniye Camii İmam Hatibi Dr.Ahmet Yılmaz tarafından verilen “Yaşayan Kur’an Hz Muhammed (sav)” konulu konferansta Peygamber Efendimiz (sav) in Peygamberliğinin ilanı, hüzün yılı, Hz Hamza (ra)’nın İslam ile şereflenmesi, Peygamber efendimiz (sav)in hayatından ve Ashabı Kiramın hayatlarından kesitler anlatıldı.

 

Konuşma aralarında sahne alan Kurtalan Müftülüğü İlahi Grubu seslendirdiği ilahilerle programa renk kattı.

 

Program, Emniyet Müdür vekili Ersin Yıldız’ın konferans konuğu Dr.Ahmet Yılmaz’a teşekkür plaketi vermesi ve özel olarak getirtilen sakalı şerifin gösterimi ile program son buldu.

Bu haber toplam 3103 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!