1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Kurtalan’da Yatılı Öğrenci Yurdu’nun olmaması gündeme geldi
Kurtalan’da Yatılı Öğrenci Yurdu’nun olmaması gündeme geldi

Kurtalan’da Yatılı Öğrenci Yurdu’nun olmaması gündeme geldi

Kurtalan ilçemizde Yatılı Öğrenci Yurdu’nun olmamasından dolayı Anadolu Lisesi’ni kazanamayan 180 öğrenciden 50 öğrenci kayıt yaptıramadı

A+A-

Konuyla ilgili Sivil Toplum Kuruluşları, İşadamları, esnaf ve öğrenci velileri gerekli tedbirlerin alınmadığı taktirde önümüzdeki eğitim-öğretim yılının felce uğrayacağını dile getirdiler.

 

KARATAŞ : “180 ÖĞRENCİMİZDEN SADECE 130 ÖĞRENCİMİZ KAYIT YAPABİLDİ”

 

Kurtalan Esnaf Sanatkârlar Odası Başkanı Ekrem Karataş: “İlçemizin eğitim konusunda yaşadığı sıkıntıları aşılmalıdır. Eğitimcilerle yaptığımız ekrem karataşgörüşmelerde gerekli tedbirlerin alınmaması halinde 2010-2011 Eğitim-Öğretim döneminin felce uğrayacağını belirttik. Anadolu Lisesi’ni kazanan 180 öğrencimizden sadece 130 öğrencimiz kayıtlarını yaptırabildi. Yatılı öğrenci yurdu olmadığı için 50 öğrenci kayıt işlemlerini gerçekleştiremediler. İmam Hatip Lisesi binası üç ayrı kuruma tahsis edilmiş ve 100 civarında öğrencinin kayıtları yeterli derslik olmadığı gerekçesiyle kayıtları yapılmamıştır. Kurtalan Lisesi sahasında bulunan 200 dönümlük araziye yurt yapılması için 2008-2009 ve 2010 yatırım programından çıkarılan yurdu kim ne hakla yatırım programından çıkardı? Şu an 1.000 öğrencisi olan Kurtalan Lisesi gelecek yıl ikili öğretime geçecek ve azami 1.500 öğrenci kapasitesine ulaşacak. Bu öğrenciler eğitimlerini nasıl sürdürecekler merak ediyorum. Barınma sorunu aşılamadığı taktirde köylerimizden gelen öğrencilerimiz eğitimlerine nasıl devam edecekler? ” dedi.

 

UYANIK: “DEĞİŞİM VE GELİŞİM İÇİNDEKİ DÜNYA STANDARTLARINA ULAŞMAMIZ KISA SÜREDE ZOR”

 

Konuyla ilgili görüşlerini belirten bir diğer isim ise Adil Uyanık oldu. Uyanık: “Eğitimde ihmal edilenlerin başında bölgemiz gelmektedir. Bozuk bir eğitim sistemi kalıntıları altında ezilen bölgemiz zor da olsa rehabilite edilmelidir. Bu rehabilite için kısa sürede başarılar yakalamak, sürekli değişim ve gelişim sürecini yaşayan Dünya standartlarına ulaşmamız ne yazıkki yeterli değil.” Şeklinde konuştu.

 

Bu haber toplam 3244 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!