1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. OSMAN ÖREN

  4. Kurtalan’da husumetli 2 aile barıştırıldı
Kurtalan’da husumetli 2 aile barıştırıldı

Kurtalan’da husumetli 2 aile barıştırıldı

Geçtiğimiz aylarda çıkan kavganın büyümesi ve 7 kişinin yaralanmasıyla 2 aile arasında devam etmekte olan husumet Milletvekili Osman Ören ve Kurtalan Belediye Başkanı Nevzat Karaatay’ın girişimleriyle barışla sonuçlandı.

A+A-

Kurtalan’ın köylerinden Gürgöze’de geçtiğimiz haziran ayında Karataş’lara bağlı 2 aile arasında çıkan kavgada silahlar konuşulmuş ve 7 kişi yaralanmıştı.  Aileler arasındaki husumet o tarihten itibaren devam etmekteydi.

Siirt AK Parti Milletvekili Osman Ören ve Kurtalan Belediye Başkanı Nevzat Karaatay her iki ailenin büyükleriyle yaptığı görüşmeler olumlu sonuçlanarak husumetin sona erdirilmesi sağlanmış oldu. Bölgemizin adetlerinden olan husumetli ailelerin barıştırılması bir sevinç kaynağı olarak görülmesinden dolayı bu sevinç bir törenle kutlanmaktadır. Kurtalan Belediyesi’nin konferans salonunda düzenlenen törene aileler katıldılar.

Tören, Kur’an-ı Kerim okunmasıyla başladı ve birlik beraberlik mesajları verildi. Daha sonra tokalaşma yapılarak barış töreni sona erdi.

Bu haber toplam 2504 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!