1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Kurtalan'da 171 işçi alınacak
Kurtalan'da 171 işçi alınacak

Kurtalan'da 171 işçi alınacak

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR), Kurtalan ilçesindeki okullarda ve camilerde 8 ay görevlendirilecek 171 temizlik elemanı alımı için mülakat yaptı.

A+A-
Kapalı spor salonunda yapılan mülakattan önce konuşan Kurtalan İlçe Milli Eğitim Müdürü Faysal Polat, işe alınacak 171 temizlik görevlisinin 8 ay boyunca okullarda ve camilerde hizmet vereceklerini söyledi.
 
Yapılan müracaatta 35 yaş ve üzerinin değerlendirileceğini ifade eden Polat, şöyle konuştu:
 
"İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze 155, Kurtalan Müftülüğü'ne ise 16 olmak üzere toplamda 171 temizlik elamanının 8 ay boyunca çalışacağı iş için mülakat yapılacak. İş için 976 kişi başvurdu. Yapılacak mülakatta adaylara çeşitli sorular yöneltilecek. Yapılacak değerlendirmeler sonucunda ise işe alınacak kişilerin isimlerini açıklayacağız. Mülakat sonuçları, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Müftülüğü ve okulların panolarına asılacak."
 
Mülakata katılanlara, medeni durumu, evde kaç kişiyle yaşadıkları, sosyal güvencelerinin olup olmadığı, kirada oturup oturmadıkları soruldu.
 
Mülakata katılan bazı adaylar, daha önce işçi alımlarının kura ile belirlendiğini belirterek mülakatın adaletsiz olduğunu iddia ederek tepki gösterdi.
Bu haber toplam 3973 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!