1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Kurtalan’a 2 Milyon TL’lik tesis
Kurtalan’a 2 Milyon TL’lik tesis

Kurtalan’a 2 Milyon TL’lik tesis

Bakanlığın kırsal kalkınma yatırımları kapsamında Kurtalan’a 6 bin metrekarelik alanda kurulacak olan tesis için sözleşmeye imzalar atıldı.

A+A-

Gıda Tarım ve Hayvancılık Siirt İl Müdürlüğü’nde İl Müdürü Ergün Demirhan ve yatırımcı Zeki Dayan arasında 2 milyon TL’lik tesis için sözleşmeye imzalar atıldı.

Edinilen bilgilere göre Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Ekonomik Yatırımlar kapsamında Kurtalan İlçemize bağlı Beykent Köyü’nde toplam 6 bin metrekarelik alanda kurulacak olan Dayanlar Tohum Eleme, İşleme ve Paketleme Tesisi için sözleşme imzalandı ve yer teslimi yapıldı.

İmzalanan sözleşme ile ülkemiz ve bölgemiz için önemli bir alan olan tohumculuk sektöründe ilimiz yıllık 12 bin 500 ton kapasiteli işleme eleme ve paketleme tesisi kazanacağını söyleyen İl Müdürü Ergün Demirhan, "Bakanlığımızın Kırsal Kalkınma Yatırımlarını yüzde 50 hibe desteklemesi kapsamında yapılacak bu önemli ve stratejik yatırımın hayırlı olmasını temenni ediyorum. Aynı zamanda istihdama katkı verecek bu tür önemli yatırımların artması için devletimizin sağladığı tüm imkânlar yatırımcılarımızın emrine sunulacaktır. Kırsal Kalkınma yatırımları hem ülkemiz hem de ilimiz için büyük önem arz etmektedir" dedi. 

Bu haber toplam 3869 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!