1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kurtalan Yeni Hastanesine Kavuşuyor
Kurtalan Yeni Hastanesine Kavuşuyor

Kurtalan Yeni Hastanesine Kavuşuyor

Siirt Valisi Musa Çolak, Kurtalan Devlet hastanesinde denetim ve incelemelerde bulunarak, Kurtalan Kaymakamı Abdulhalim Can, hastane başhekimi ve diğer yetkililerden bilgi aldı.

A+A-

100 yataklı devlet hastanesinin tüm ünitelerini gezerek, yetkililerden bilgi alan Vali Çolak,” 100 yatak kapasiteli ve son derece modern olarak dizayn edilen Kurtalan devlet hastanesinde çalışmalar son aşamaya geldiğini belirterek,önümüzdeki günlerde taşınma işlemleri sona erdikten sonra, Kurtalanlı vatandaşlar yeni devlet hastanelerinde muayene olabilecek, tetkik tedavilerini burada rahat bir şekilde yapabileceklerdir” dedi.

 

Hastanemizi halkımızla buluşturmak ve halkımızın hizmetine sunmak amacıyla, yapım aşamalarını bizzat yerinde takip ettiğini belirten Vali Musa çolak, yaptığı açıklamada; “ her türlü teknolojik donanımlara sahip, son derece modern olan, 100 yataklı Kurtalan Devlet hastanemiz önümüzdeki hafta Vatandaşlarımızın hizmetine girecektir. Kurtalanlı vatandaşlarımızın  bu özlemi giderilerek, hastanemizden en iyi şekilde yararlanacaklardır. İlimiz genelinde sağlık alanlarında önemli yatırımlar gerçekleştiriyoruz. İl merkezinde Ağız ve Diş sağlığı merkezimiz de vatandaşlarımızın hizmete sunuldu. Ayrıca 300 yataklı yeni devlet hastanemizin inşaat çalışmaları da hızla devem etmektedir. Amacımız; halkımıza en iyi şekilde hizmet etmektir.Şimdiden tüm Kurtalan halkına, yeni kurulan devlet hastanemizin hayırlı olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

 

 Kurtalan ilçesinde yapımı tamamlanan 100 yataklı Modern Devlet Hastanesinin hizmete girmesi, Vatandaşlar tarafından sevinçle karşılanarak, Kurtalan ilçesine yapılan en anlamlı yatırım olarak değerlendirildi.

 

 

Bu haber toplam 2100 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!