1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kurtalan yeni bir Kur’an Kursu’na kavuştu
Kurtalan yeni bir Kur’an Kursu’na kavuştu

Kurtalan yeni bir Kur’an Kursu’na kavuştu

Kurtalan İlçe Müftülüğüne bağlı Molla Revep Eviz Yatılı Erkek Kur'an Kursu 2011-2012 eğitim öğretim döneminde Kur'an öğretimi vermek üzere hizmete girdi.

A+A-

Sınıf, yatakhane, konferans salonu, meyve fidanları ile bezenmiş bahçesi ve hemen bitişiğindeki camisi ile ilimizin ve bölgenin sayılı Kur'an Kursu olmaya aday nitelikte inşa edilmiş.

Kurtalan Müftülüğüne bağlı öğretime başlayan Kur'an Kursu'nda yaklaşık 90 öğrenci öğrenim görmektedir.

Kur'an Kursu 150 öğrenci kapasiteli olup, beş dönüm arazi üzerine beş katlı inşa edilmiş, 500 kişilik konferans salonuna sahiptir. Kursun bitişiğinde mahalle halkının da ibadet edebileceği minareli ve kubbeli cami ibadete açılmış, eksiklikleri tamamlanmak üzeredir.

Kurs binasının bulunduğu arazide farklı cinste meyve fidanlarının ekili olduğu, öğrencilerin ders haricinde dinlenebilecekleri güzel bir bahçe oluşturulmaktadır. İlçe Müftüsü Kasım KOCAMAN, kursun ve caminin birlikte açılış törenin yapılmasının planladığını belirterek, “Dinimizin, kültürümüzün, ahlakımızın temeli olan Kur'an öğretimi veren, çağımızın eğitim ve öğretim araçları ile donatılmış, inşaat ve mimarlık tekniklerine riayet edilerek inşa edilmiş bir Yatılı Kur’an Kursu İlçemiz ve ilimiz için büyük bir kazançtır. Kursumuz Kur’an’ı layıkıyla okuyan, sadece malumat sahibi değil, haşyet sahibi öğrenciler yetiştirerek, milletimizi, dinimizin birleştirici ruhunda buluşturacak nesiller oluşturma hususunda önemli bir yeri dolduracaktır. Hayırsever din kardeşlerimize Yüce Allah’tan işlerini bereketlendirmesini dilerken, emeği geçenleri tebrik ediyorum” dedi.

Bu haber toplam 2117 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!