1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kurtalan Suya Kavuştu. Başkan Yılmaz'dan Emeği Geçenlere Teşekkür
Kurtalan Suya Kavuştu. Başkan Yılmaz'dan Emeği Geçenlere Teşekkür

Kurtalan Suya Kavuştu. Başkan Yılmaz'dan Emeği Geçenlere Teşekkür

Belediye Başkanı Necat Yılmaz, Kurtalan'ın sonunda suya kavuştuğunu ve bundan dolayı sevinçli olduğunu söyledi.

A+A-
Kurtalan’ın yıllardır su sıkıntısı çektiğini belirten Yılmaz; “İlçemize temiz su verilmesinde emeği geçen herkese minnettarız” dedi. Belediye Başkanı Yılmaz, Kurtalan Gazetesi'ne yaptığı açıklamada ilçeye 6 gündür su verildiğini ve bu suyun Siirt’in eski hattından geldiğini, Kurtalan su hattının 8 km’lik kalan kısmının boru hattının döşenmesiyle birlikte mayıs ayında saniyede 200 litre olarak tam kapasite verileceğini söyledi. HESKO içme suyu projesi kapsamında saniyede 70 litre verilecek suyun ilçeye yeterli olacağını söyleyen Yılmaz; “İlçemize Şaşal kalitesinde arıtılarak verilen su ilçemizin ihtiyacını karşılayacaktır.  Vatandaşlarımızı da su konusunda büyük görevler düşmektedir” dedi.

KAYIP KAÇAK KONUSUNDA CEZALAR UYGULANACAK

Belediye Başkanı Necat Yılmaz, şebeke suyu ile tarla bahçe sulanmaması gerektiğine dikkat çekerek; “Vatandaşlarımızın özellikle yaklaşan bahar ayında şebeke suyu ile tarla ve bahçelerini sulamamaları gerekmektedir. Aksine hareket edenler hakkında cezai müeyyideler uygulanacaktır. Vatandaşlarımızın da bu konuda duyarlı olacaklarına inanıyorum” dedi.
 
BAŞKAN YILMAZ'DAN TEŞEKKÜR
 
Başkan Yılmaz Kurtalan'ın suya kavuşmasında emeği geçen herkese teşekkür ederek; “Suyumuzun gelmesinde emeği geçen Hükümetimize, İçme suları Genel Müdürlüğüne, DSİ Bölge Müdürüne, DSİ Batman Şube Müdürüne, Siirt Valisine, Siirt Belediye Başkanına ve İlçe Kaymakamımıza tüm Kurtalan Halkı adına teşekkür ediyorum” dedi.
 
YETKİLİLERDEN MÜJDE VAR!
 
Kurtalan’a 7 gündür su verildiğini belirten yetkililer, önümüzdeki günlerde boruların temizlenmesiyle birlikte musluklardan su içilebileceği müjdesini verdiler.
 
Haber: Kurtalan Gazetesi
 
Bu haber toplam 2957 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!