1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Kurtalan köy okulları ziyaret edildi
Kurtalan köy okulları ziyaret edildi

Kurtalan köy okulları ziyaret edildi

Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, Kurtalan İlçesine bağlı köy okulları ziyaret ederek yerinde incelemelerde bulundu.

A+A-
Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, Eruh, Şirvan ilçe gezilerinin ardından bugünde Kurtalan İlçesine bağlı İğdeli, Gürgöze ve Teylan Köy İlkokullarını ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.
 
Vali Mustafa Tutulmaz, beraberinde Garnizon Komutanı Tuğgeneral Halil Soysal, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Şenol Yeloğlu, İl Emniyet Müdürü Metin Özkan ve Yatırımcı Kurum Müdürleri ile birlikte İlk olarak İğdeli Köyünü ziyaret etti.
 
Kurtalan Kaymakamı Mustafa İmamoğlu ve İlçe Kurum amirleri ve köylüler tarafından karşılanan Vali Tutulmaz,”Şanslı Okullar Mutlu Çocuklar” Projesi hakkında yapılan faaliyetler ve çalışmalar ile ilgili yetkililerden bilgi aldı.
 
”Şanslı Okullar Mutlu Çocuklar’ projesinin İçişleri Bakanlığı, Dernekler Dairesi Başkanlığı tarafından finanse edildiğini belirten Vali Tutulmaz,’Kurtalan kaymakamlığı ve Kurtalan Ekspres Eğitim Kültür Sanat  Derneğinin ortak yürüttüğü projede Kurtalan ilçemize bağlı 6 köy ilkokulunun fiziki yapılarının yanı sıra okulların modernize edildiği, donanım ve materyal olarak ta güçlendirildiğini’ söyledi.
 
İğdeli Köy İlkokulunu ziyaret ederek öğrencilerle sohbet eden Vali Tutulmaz, Öğrencilere beraberinde getirdiği satranç takımı, kırtasiye malzemeleri vb. çeşitli hediyeler verdi.
 
Vali Tutulmaz daha sonra Kurtalan, Merkez Yahya Kemal Beyatlı ilkokulu, Gürgöze ve Teylan ilkokullarını ziyaret ederek yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.
 
Köy ziyaretinde vatandaşlarla bir araya gelen Vali Tutulmaz, Vatandaşların sorun ve taleplerini dinledi.
 
Kurtlan ilçe ziyaretine, İlçe merkezindeki esnaf ve vatandaşları ziyaret ederek sürdüren Vali Tutulmaz ve beraberindeki heyet, daha sonra Siirt’te döndü.
 
kurtalan1-004.jpg
 
kurtalan2-004.jpg
Bu haber toplam 2439 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!