1. HABERLER

  2. SPOR

  3. KURTALAN - Elimizde Olana da Sahip Çıkamıyoruz
KURTALAN - Elimizde Olana da Sahip Çıkamıyoruz

KURTALAN - Elimizde Olana da Sahip Çıkamıyoruz

Her defasında ilimizde sporun gelişmesi ve gençlerin sağlıklı birer fert olması için projeler ve düşüncelerimizi aktarırken kısıtlı imkânlarla sahip olduklarımıza sahip çıkamıyoruz.

A+A-

1994 yılında çimleme ve istinat duvarı yapılan Kurtalan stadyumu o günden beri herhangi bir iyileştirme anlamında tadilat veya bakıma alınamamış. 1998 den beri sadece bir görevli tarafından korunma ve bakım yapılan stadyumun çimleme yapıldığı günden beri silindir çalışması yapılmamış. Ot biçme makinesinin yaklaşık 5 haftadır arızalı olması dolaysı ile saha çimleri kesilemiyor. Ayrıca türbinlerin yetersiz ve bakımsızlığı acil bir şekilde cevre düzenlemesinin yapılması ihtiyacı yıllardan beri dile getirildiği halde bir türlü yapılamıyor.

 

Kurtalanlı gençlerin tek spor tesis olan Kurtalan stadyumu paslanmış demir türbinlerle sahanın etrafında ki koşu parkurunun taşlığı ile hem taraftarlara hemde sporculara tehlike arz ediyor.

 

Kurtalanlılar yetkililerden bir an önce ilçe stadyumuna gerekli cevre düzenlenmesi ve yeni türbinlerin yapılmasını isterken Siirt’in en büyük ilçesinin bu konularda gerekli önemin gösterilmediğinden yakınıyorlar.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 3130 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!