1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kurtalan Ekspresi’nde gözler siyasilere çevrildi
Kurtalan Ekspresi’nde gözler siyasilere çevrildi

Kurtalan Ekspresi’nde gözler siyasilere çevrildi

Güney Ekspresi, KURTALAN EKSPRESİ OLSUN kampanyasında tüm çalışmalar yerine getirildi. Kurtalanlılar gözlerini siyasilere çevirdi…

A+A-

Medya56.com adlı internet sitesinin Genel Yayın Yönetmeni Halil Angün tarafından aylar önce başlatılan kampanyada Kurtalanlıların kamuoyu desteği alındı. İlçe merkezinde imza kampanyası başlatıldı. Günlerce imzalar toplandı. Toplanan imzalar Devlet Demir Yolları Genel Müdürlüğü ile Ulaştırma Bakanlığı’na teslim edildi. Dilekçeler verildi.

Kurtalanlılar, medya56.com adlı internet sitesinin öncülüğünde üzerlerine düşeni yaptılar. Barış Manço’nun da şarkılarına konu olan Kurtalan Ekspresi’nin artık geri verilmesini istiyorlar. Kurtalan’daki vatandaşlar ve STK temsilcileri bu kampanyanın artık sonuçlandırılmasını umut ederek söz artık bürokrasi ile siyaset dünyasında diyorlar.

 

hikmet deryalarHikmet Deryalar (Kurtalan Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı)

Barış Manço’ya bir nevi hakaret olarak kabul ediyoruz. Bildiğiniz gibi Türkiye genelinde ekspres denince akla Kurtalan Ekspresi gelir. Şu an Güney Ekspresi’ne çevrilen ismin geri verilip Kurtalan Ekspresi olarak adlandırılmasını istiyoruz.

 hüseyin günbat

Hüseyin Günbat (Kurtalan Ziraat Odası Başkanı)

Kurtalan Ekspresi, Kurtalan’la özdeşleştirilmiş bir isimdir. Şarkılara, türkülere konu olmuştur. Ama bugün o isim değiştirildi.  Medya56’nın başlatmış olduğu kampanyayı canı gönülden destekliyor ve ismin geri iadesini istiyoruz.

 

tahir binayTahir Binay ( Kurtalan Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni)

Yaklaşık 3 ay önce arkadaşlarımızın başlattığı kampanyaya biz de desteklerimizi sunduk. Kurtalan’la özdeşleşmiş bir ismin günlük hayata geçirilmesi kadar doğal bir şey olamaz. Resmi yazışmalarda da Kurtalan Ekspresi olarak kullanılmasını istiyoruz.

 

halil angün

Halil Angün (medya56.com Genel Yayın Yönetmeni)

Rahmetli Barış Manço, Kurtalan’ın bir köyünde doğup büyümüştür. Gençlik çağında Kurtalan’dan göç edip İstanbul’a yerleştikten sonra zihninde yer eden bir isimdir Kurtalan. Çünkü o dönemde zihninde yer eden Kurtalan’a tek vasıta ekspresti. Kurduğu grubun ismini Kurtalan Ekspresi olarak koyunca tüm dünya bu şekilde tanıdı.


Kampanyayla ilgili Siirtliler.Net kameralarına konuştular...


Bu haber toplam 4017 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!