1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kurtalan DTP Adayı Necat Yılmaz ile söyleşi
Kurtalan DTP Adayı Necat Yılmaz ile söyleşi

Kurtalan DTP Adayı Necat Yılmaz ile söyleşi

Siirtliler.Net olarak seçim analizleri yapmak için bugün Kurtalan ilçemizdeki iddialı olan üç partinin (DTP, Saadet ve Ak Parti) seçim bürolarını ziyaret ettik.

A+A-

Siirtliler.Net olarak seçim analizleri yapmak için bugün Kurtalan ilçemizdeki iddialı olan üç partinin (DTP, Saadet ve Ak Parti) seçim bürolarını ziyaret ettik. Her üç partinin belediye başkan adayları da seçim bürosunda seçmenlerini ağırlamaktaydı. Ak Parti adayı Nevzat Karaatay ile önceki gün kısa bir söyleşi yapmış ve yayına vermiştik. İddialı diğer parti olan Saadet Partisi’nin adayı Fatih Sevgili ile de kısa bir seçim değerlendirmesi yaparak önümüzdeki günlerde geniş kapsamlı bir söyleşi için Saadet Partisi seçim lokalinden ayrıldık. Buradan DTP’nin seçim bürosuna geçerek DTP adayı Necat Yılmaz’a söyleşi için geldiğimizi ilettik. DTP adayı Yılmaz DTP ilçe teşkilatını cep telefonuyla arayarak söyleşi yapayımı diye müsaade istedikten sonra Kurtalan Belediye binasına geçtik. Söyleşimizin özetini aşağıdan yazılı olarak okuyabileceğiniz gibi söyleşinin tamamını video görüntümüzden canlı olarak ta izleyebilirsiniz.

SİİRTLİLER.NET : Sayın Yılmaz yerel seçim sürecindeyiz. Siz de partinizin bir adayı olarak Kurtalan’da yarışa girdiniz. Kurtalan belediyesini veya ilçenizdeki belediye hizmetlerini anlatırmısınız?

Barışa yönelik çabalarımız devam ediyor. Biz barış elimizi uzatıyoruz barış elimiz havada kalıyor. Başbakan’a sesleniyorum. 2005 yılında Diyarbakır’a geldiğinde Kürt sorunu benim sorunumdur dedi ama arkasında durmadı. Niye arkasında durmadı. Kürt halkının fazla istediği bir şey yok.

 

SİİRTLİLER.NET : Şu an Kurtalan ilçesinde bir savaş mı var ? Sürekli barıştan bahsediyorsunuz?

 

Bölgemiz çok hassastır. Bölgemizde hoş şeyler olmuyor. Niye ortam gerginleşsin.

 

SİİRTLİLER.NET : Yerel seçimlerdeyiz ve yerel seçimlerle ilgili sorunlarınızı öğrenmek istiyoruz. Sokaktaki vatandaşın gündeminde bu bahsettiğiniz şeyler yok. Vatandaş hizmet istiyor, suyumuz niye akmıyor, çöplerimiz neden toplanmıyor diyor. Sular akmıyor, çöpler toplanmıyor, ilçede yasadışı bahis oyunları had safhada. Siz belediye olarak Kurtalan’ı 2 dönemdir yönetiyorsunuz. 2 dönemdir seçmenleriniz size yetki vermiş belediyeyi yönetin diye. Neler yaptınız bunlardan bahseder misiniz?

 

Şu an Kurtalan belediyesi bizim elimizde evet fakat Kurtalan’da 1945’ten itibaren belediye var. Gelmiş geçmiş tüm belediye başkanlarını toplasanız hiçbirisi bizim kadar hizmet yapmamıştır. Yeterlimidir derseniz hayır yeterli değil. Niye derseniz çünkü biz belediyeyi devraldığımızda enkaz devraldık. Doğrudur biz Kurtalan halkına layık olamadık ama bunun sebebi var. Bizim Belediye Başkanımız Murat Ceylan trafik kazası geçirdi ve bir boşluk oluştu. Ondan dolayı hizmetimiz aksadı. Ben meclis üyesiydim ve meclis üyelerinin fazla yetkisi olmadığından dolayı ben müdahale edemedim. Son 1 yıldır ben Belediye Başkan Yardımcısıyım. Vicdanen rahatım. Yeterli hizmet yapıldımı diye sorarsanız hayır yapılmadı. Çünkü bizim gelirlerimizin %40’ı kesiliyor.

 

SİİRTLİLER.NET : %40 kesinti sadece size uygulanmıyorki. Borçlu olan tüm belediyelerin gelirlerine %40 kesinti uygulanır.

 

Ama bununla beraber AKP kendi yandaşlarına, kendilerine ait belediyelere ek para gönderiyor. Siirt Belediyesine en az 100 trilyon para gitti.

 

SİİRTLİLER.NET : İlçenizde otogarınız yok, sanayi siteniz yok, çöpleriniz toplanmıyor, sularınız akmıyor…

 

Ben niye aday oldum biliyormusunuz.

  14.03.2009  

Bu haber toplam 2826 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!