1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kurtalan Çiftçilerinin Büyük Başarısı
Kurtalan Çiftçilerinin Büyük Başarısı

Kurtalan Çiftçilerinin Büyük Başarısı

Kurtalan Ziraat Odası Bu Yıl Buğday Hasadında Bölge Rekoru Kırdıklarını Duyurdu

A+A-

Siirt Valisi Ahmet Aydın Kurtalan Ziraat Odası Başkanlığı tarafından düzenlenen “Hasat Şenliğine” katıldı Kurtalan’ın saipbeyli köyünde gerçekleşen Hasat Şenliklerine Vali Ahmet Aydın’ın yanı sıra Batman Valisi Yılmaz Arslan, Gap İdaresi Başkanı Sadrettin Karahocagil Kurtalan Kaymakamı Abduülhalim Can ve köy halkı kaltıldı.

asat Şenliklerini geleneksel hale getirmeyi hedeflediklerini belirten Kurtalan Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Günbat “Bu zamana kadar ziraat odası olarak hedeflerimiz arasında olan ancak terör nedeniyle hep ertelemek zorunda kaldığımız Hasat Şenliklerini bu yıl gerçekleştirmenin mutluluğu içersindeyiz. Kurtalan çiftçisi çalışkanlığını bir kez daha ispat etmiştir. Dönembaşı mahsul için 200 veya 250 kilodan söz ediliyordu. Noter huzurunda yaptığımız hasatta 1 dönümde 800 kilo buğday elde ettik buda bölge rekoru demektir” dedi Çiftçinin daha iyi verim alabilemesi için Başkan Günbat devlet yetkilerinden destek istedi

Burada düzenlenen programda başarılı çiftçilere plaket verildi.

Vali Aydın burada yaptığı konuşmada “Gösterilen emek ve gayretler takdire şayan. Sayın Başkanın belirttiği gibi 1 dönüme 800 kilo buğday hasat ediliyor. Buda güneydoğu için çok önemli bir rakam. Devletimiz çiftçileri destekliyor her türlü teşviği, imkanı sunuyor. Standartları arttırmak için yapılacak bir şeyler varsa onları yapmaya hazırız bu vesile ile Ziraat Odası Başkanımızı ve çiftçilerimizi gösterdikleri gayret ve çalışmlarından ötürü kutluyorum“ şeklinde konuştu.

Ardından vali Ahmet Aydın son sistem biçerdöverin direksiyonuna geçip yılın ilk hasatını yaptı.

Program sonunda Vali Ahmet Aydın köy çocukları ile bir süre sohbet edip şarkı söyledi.

dsc00185.jpg

dsc00139.jpg

dsc00147.jpg

dsc00155.jpg

dsc00173.jpg

dsc00156.jpg

Bu haber toplam 3796 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!