1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kurtalan Belediyesi “Örnek ilçe olacağım” dedi, çalışmalarıyla illeri de geçti
Kurtalan Belediyesi “Örnek ilçe olacağım” dedi, çalışmalarıyla illeri de geçti

Kurtalan Belediyesi “Örnek ilçe olacağım” dedi, çalışmalarıyla illeri de geçti

Geçtiğimiz aylarda sitemizde Kurtalan Belediyesi ile ilgili bir haberde DTP’li Belediye Başkanı Necat Yılmaz’ın şu sözlerine yer vermiştik; “Kurtalan’ı örnek ilçe haline getireceğiz.”

A+A-

Şu an için Belediye Başkanı Necat Yılmaz’ın, verdiği sözlerde durduğu görülüyor. Bayramda sıcaklardan dolayı gündüz fazla çalışamayan işçiler, akşam saatlerinden sahur vaktine kadar çalıştıkları görülmüştü. Belediye Başkanı öncülüğünde çok çabuk ve başarılı bir iş çıkaran Kurtalan Belediyesi, kısa zamanda çok iş yapmasıyla birçok ili de sollamış durumda. Belediye Başkanı Yılmaz, Belediye’ye bayramlaşma için ilçe dışından gelen ziyaretçilere çalışmalarla ilgili şunları dile getirdi; “Bu çalışmalar sadece bizim değil, tüm Kurtalan halkının çalışmasıdır. Verdikleri moral ve desteklerle bizleri mutlu ettiler. Bugün halk içine çıkıp esnaf ve vatandaşlarımızdan memnuniyetle ilgili sözleri duymak bizlere gurur veriyor. Kurtalan için çalışmalarımız her zaman sürecektir.”

 

 

Yapılan “Sanat Sokağı” herkesin ilgi odağı haline gelmiş durumda. Oldukça estetik bir görünüme kavuşan Sanat Sokağı esnafının, dükkânlarını bir an önce tadilattan geçirecekleri düşünülüyor.

 

ÖNÜMÜZDEKİ  SEZON KALAN DİĞER MAHALLELERE GEÇİLECEK

 

Zabıta Ekipleri için de bir transit alınmış ve zabıtanın yol ve çevreyi daha rahat bir şekilde kontrol etmesi sağlanmıştır. Önümüzdeki sezon da çalışmaların kalan mahallelerde devam edeceği bilgisi verildi.

 

 

Kurtalan halkına Belediye’nin çalışmalarını sorduk ve genel olarak ilçe halkının memnun olduğu görüldü. Şu an için Necat Yılmaz’dan istenen en önemli şey; Kurtalan’a giriş ve çıkışlarda hissedilen pis kokuların giderilmesidir. Çünkü Kurtalan’a giriş ve çıkışlarda çevreden oldukça pis kokular hissediliyor.

 

Çalışmalarıyla birçok ili geride bırakan Kurtalan Belediyesi’nin; başta ilimiz Siirt olmak üzere, tüm il ve ilçelere örnek olmasını dileriz.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 6758 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!