1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Kurtalan AK Parti’de Başkanlık Dosyaları Elendi
Kurtalan AK Parti’de Başkanlık Dosyaları Elendi

Kurtalan AK Parti’de Başkanlık Dosyaları Elendi

Yıl sonuna kadar ilçe kongresini tamamlayacak olan Kurtalan Ak Parti teşkilatına başvuran adaylar arasında son 6 dosyanın kaldığı öğrenildi.

A+A-

İlçe Başkanlığını M.Şirin Uğur’un yaptığı Kurtalan AK Parti İlçe Teşkilatında kongre heyecanı yaşanıyor. Yıl sonuna kadar yapılması planlanan kongrede ilçe teşkilatı yeni bir Başkan ve yönetimiyle yola devam edecek.

Aralarında Adil Uyanık, M.Zakir Tuna, Hikmet Deryalar, Bedri Karataş, Necat Yayla, Enver Saylık, Faysal Ceylan, Faysal Toktanış, Yaşar Bil, Muhyettin Uğur, Fariz Akgül, Alatin Gülmez, Ömer Uyanık’ın bulunduğu çok sayıda adaylar başvurularını yaptılar. Mülakata alınan adaylarla ilgili parti genel merkezi tarafından elemelerin yapıldığı ve son aşamada 6 kişinin dosyasının üzerinde çalışıldığı öğrenildi.

Kalan 6 kişi arasında bugüne kadar parti çalışmalarında pek görülmeyen ve teşkilata üyelikleri bulunmayan ya da adaylık için yeni üye olan isimler olduğu bildirildi. Aralarında “Beyaz Yaka” operasyonuna karışanların da bulunduğu adayların çokluğu ilçede teşkilata olan ilginin bir işareti olarak değerlendirildi.

Siirtliler.Net’e gelen bilgilere göre partinin genel merkezinde son kalan 6 aday dosyası aşağıdaki isimlerden oluşmaktadır:

1) Enver Saylık
2) Yaşar Bil
3) Hikmet Deryalar
4) Zakir Tuna
5) Faysal Ceylan
6) Faysal Toktanış

İlçe teşkilatında başkanlık koltuğuna oturacak kişiyle ilgili önümüzdeki yerel seçimlerde partisine seçim kazandıracağı ya da kaybettireceği için üzerinde hassasiyetle durulduğu bildirildi.

Bu haber toplam 4891 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!