1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Kurtalan AK Parti İlçe kongresi gerçekleşti
Kurtalan AK Parti İlçe kongresi gerçekleşti

Kurtalan AK Parti İlçe kongresi gerçekleşti

AK Parti Kurtalan İlçe Kongresi partililerin katılımıyla gerçekleşti. Zakir Tuna tek listeyle İlçe Başkanı oldu.

A+A-

Kongreye katılanlar arasında AK Parti Bölge Koordinatörü ve Teşkilatlanmadan sorumlu Başkan Yardımcısı Nurettin Nebati, Siirt Milletvekilleri Afif Demirkıran, Osman Ören, İl Başkanı Ali İlbaş, Siirt Belediyesi eski Başkanı Mervan Gül, eski İl Başkanı Bayram Kızılay, Merkez İlçe Başkanı Adnan Efe, Tillo İlçe Başkanı Ömer Faruk Sualp, Tillo Belediye Başkanı Mesut Memduhoğlu bulundu.

Zakir Tuna’nın tek listeyle girdiği kongrede Tuna şu açıklamalarda bulundu:

“Burada AK Parti’nin son yıllarda yaptığı icraatları tek tek sıralamayacağım. En önemli icraatımız ülke genelinde örümcek ağı olan ergenekonu gün yüzüne çıkarıp yargı önüne koymasıdır. AK parti ayıran/ayrıştıran bir parti değil, kucaklaştıran ve birleştiren bir partidir. Cumhuriyet tarihi boyunca Kürtlüğün varlığından rahatsız olunan bu ülkede Kürt halkının var olduğunu, sorunlara çözüm sunan bir partidir. Çanakkale’de, Maraş’ta, Antep’te, Kore’de hep beraber savaştık. Bu ülkenin her taşında hepimiz ortağız. Ama son yıllarda bölgemizde farklı emelleri olan, sorun çıkarıp ülkemizi, birlik ve beraberliğimizi bölmek isteyenler var. Kurtalan AK Parti İlçe teşkilatı olarak birilerine düşmanlık ya da dostluk yapmaya değil hizmet etmek için varız.”

Ali ilbaş: Kurtalan Belediyesi hizmet yerine kepen kapattırdı

AK Parti İl Başkanı Ali İlbaş: “Buradaki heyecandan gördüm ki önümüzdeki yerel seçimlerde hem belediye hem il meclis üyelerini alacağız. Bunun için çalışacağız. AK Parti, 1960-1971-1982-1998 darbe ve muhtıralarından sonra bu ülkeyi kalkındırabilecek tek parti olduğu için buradayız. 2002’de kurulduğu günden bugüne kadar yapılan çalışmalarla vesayetler kaldırıldı.

Önümüzdeki yerel seçimlerde Kurtalan Belediyesini almalıyız. Çünkü Kurtalan’da sorunlar çok. Şimdiki ve bundan önceki belediyeler bizlere hizmet yerine kepenk kapattırdılar, çocuklarımızı dağa gönderdiler, inançlarımızla oynadılar. Kurtalan gibi bir ilçenin ortasına Park yaparak Zerdüştlük dininin sembollerini koydular. Biz önümüzdeki yerel seçimlerde o sembolleri yıkacağız. Biz Kürdüz ama bölücü değiliz. Kürdüz ve Kürtlüğümüzle de onur duyuyoruz. Biz Kürt, Türk, Arap, Laz, Çerkez olarak bu ülkenin sahipleriyiz. Bursa da, Çanakkale de, İstanbul da, Muş ta, Siirt te benimdir.”

 

Söz Konusu Konuşmanın Yer Aldığı Video


Kurtalan Ak Parti 4. Olağan Kongresi

 

Bu haber toplam 3222 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!