1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Kurtalan AK Parti Başkanı belli oldu
Kurtalan AK Parti Başkanı belli oldu

Kurtalan AK Parti Başkanı belli oldu

AK Parti Kurtalan İlçesinin yeni başkanı belli oldu. İlçe Başkanlığına Zakir Tuna atandı.

A+A-

3 dönemdir Kurtalan AK Parti İlçe Başkanlığını yürüten Şirin Uğur’un parti tüzüğü gereğince görevini tamamlamasıyla birlikte ilçenin yeni başkanı kim olacağı merak konusuydu.

Çok sayıda adayın başvuru yaptığı ilçe başkanlığı için elenen ve aralarında Zakir Tuna’nın da bulunduğu son 4 aday hafta sonunda Ankara’ya mülakat içir çağrılmışlardı. Bugün AK Parti genel merkezinde mülakata alınan adaylar arasında yarışın galibi Zakir Tuna oldu.

Zakir Tuna, Kurtalan’da sivil toplum kuruluşlarında etkin bir isim. Kurtalan Genç İşadamları Derneği (KUGİAD) yönetim kurulu üyeliği, Abdulkadir Geylani Yaşatma Derneği yönetim kurulu üyeliği, Eczacılar Odası Birliği Kurtalan Şubesi Başkanlığı ve bir dönem de Sağlık-Sen Kurtalan Temsilciliği gibi görevlerden tanınıyor.

TUNA: ADAY ARKADAŞLARIMIZIN HER BİRİ DEĞERLİDİR

AK Parti Kurtalan İlçe Başkanlığı görevine atanan Tuna, Siirtliler.Net’e şu açıklamalarda bulundu:

“Başkanlık belirleme süreci uzun soluklu bir süreç oldu. Neticede bu bir yarıştır ve bu yarışa katılan tüm ada arkadaşlarımın hepsi de bana göre bu göreve layıktır ve hepsi de değerli insanlardır. Fakat partimiz bu görevi şahsıma layık gördüler. Elimden geldiğince bu görevi en layıkıyla yerine getireceğim. Yeni dönemin ilçemize, bölgemize, ülkemize hayırlara vesile olmasını diliyorum. Birliğin, beraberliğin ve kardeşliğin pekişmesine katkıda bulunmasını temenni ediyorum.”

PERVARİ’DE YARIŞIN GALİBİ LOKMAN ÖZCAN

Öte yandan Pervari ilçemizde AK Parti İlçe Teşkilat başkanlığındaki yarışı ise Lokman Özcan’ın kazandığı öğrenildi. Çiftçilikle uğraşan Lokman Özcan, özellikle son genel seçimlerde parti çalışmalarına aktif bir şekilde katılmasıyla kendini gösterdi.

Bu haber toplam 3902 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!