1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kuran’ı güzel okuma yarışması Siirt’te yapıldı
Kuran’ı güzel okuma yarışması Siirt’te yapıldı

Kuran’ı güzel okuma yarışması Siirt’te yapıldı

Din Görevlileri arasında Kuran-ı Kerim'i Güzel Okuma Bölge Yarışması’na Siirt ev sahipliği yaptı.

A+A-

Siirt Merkez Çarşı Camii’nde düzenlenen yarışmaya Siirt, Şırnak, Bitlis, Iğdır, Van ve Hakkari illerinden toplam altı din görevlisi katıldı.


Vatandaşların ilgi gösterdiği yarışmada Siirt İl Müftüsü Faruk Arvas, Siirt Müftü Yardımcısı M.Baki Bilgili, Baykan İlçe Müftüsü H.Hüseyin Kılınçal, Pervari İlçe Müftüsü Ramazan Avcı, Cezaevi Vaizi Murat Nergis ve Siirt İmam Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmeni Sabahattin Göztok  jüri heyetini oluşturan isimler oldu.

 

Yarışmanın açış konuşmasını yapan Siirt Müftüsü Faruk Arvas, Kur'an-ı Kerim’in önemine değinerek, faydaları hususunda örnekler verdi.

 

Çok sayıda cemaatin hazır bulunduğu yarışmada, Din Görevlileri 10 dakika’da Kur’an’i Kerim’den Kur’a ile belirlenen bir sahifeyi okudu. Yarışma güzel okuma, tecvid, eda-seda ve kıraat olmak üzere 4 dalda 100 üzerinden puanlama yapıldı.

 

Yarışma sonucunda;

Iğdır’dan Musa Çelik birinci,

Siirt’ten Nuri Bildik İkinci,

Van İlinden Adnan Vural Üçüncü oldu.

 

Yarışma sonucunda dereceye girenlerden birinci, İkinci ve Üçüncü olanlara Siirt İl Müftülüğü tarafından Kur’an-i Kerim Siirt Fıstığı ile Siirt Battaniyesi hediye edildi. Ayrıca diğer yarışmacılara da Kur’an-i Kerim ve Siirt Fıstığı hediye edildi.

 

Yarışmada Bölge birincisi olan ve Iğdır ilini temsil eden Musa Çelik, önümüzdeki günlerde düzenlenecek olan Kur’an-i Kerimi yüzünden okuma yarışmasının Türkiye finaline katılacak.

Bu haber toplam 2812 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!