1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Kur’an ve Ezan ziyafeti
Kur’an ve Ezan ziyafeti

Kur’an ve Ezan ziyafeti

Kur’an- ı Kerim’i güzel okuma dalında Siirt Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Cüneyt AKTEPE; Ezanı güzel okuma dalında da yine Siirt Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Kemal ELÇİÇEK Siirt il birinciliklerini elde etmişlerdir.

A+A-

KUR’AN ve EZAN ZİYAFETİ

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nün her yıl düzenlediği Kur’an-ı Kerim ve Ezan-ı güzel okuma yarışması Siirt ili elemeleri Siirt Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda gerçekleştirildi. Siirt Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Kurtalan İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin katıldığı yarışma büyük bir heyecana sahne oldu.

Jüriliğini İl Müftü Vekili Ahmet ULUÇ, Siirt Anadolu İmam Hatip Lisesi meslek dersleri öğretmeni Abdullah SEVGİ, Abdullah ŞENDURYILDIZ ve Kurtalan İmam Hatip Lisesi meslek dersleri öğretmeni Hasan SEVGİ’nin yaptığı yarışmada; Kur’an- ı Kerim’i güzel okuma dalında Siirt Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Cüneyt AKTEPE; Ezanı güzel okuma dalında da yine Siirt Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Kemal ELÇİÇEK Siirt il birinciliklerini elde etmişlerdir.

Siirt Anadolu İmam Hatip Lisesi müdürü Mehmet Fatih GÖZTOK ve Müdür Başyardımcısı Ahmet ERDAL yaptıkları konuşmalarda birinciliği elde eden yarışmacıları tebrik ederken bu yarışmaların İmam Hatip Lisesi öğrencilerini mesleklerini sevme açısından motive ettiğini ve ders başarıları üzerinde olumlu etkileri olduğunu kaydettiler.

Bu haber toplam 3083 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!