1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kur’an Eczanesi sitesi
Kur’an Eczanesi sitesi

Kur’an Eczanesi sitesi

2009 yılında yayın hayatına başlayan, İstanbul merkezli www.kuraneczanesi.com adlı internet sitesi manevi hastalıklara Risale-i Nur ile reçete yazıyor.

A+A-

2009’un Ocak ayında test yayınına başlayan sitenin ilk kuruluş düşüncesi 2008’in Kasım ayında oluşur. Risale-i Nur okumaları esnasında gelişen fikrin ilk adımı birkaç ay sonra 2009’da atılır. Yayın hayatına başlamasının birinci yılında görsel yayınlara da başlanır ve aynı site üzerinden Kur’an Eczanesi TV kurularak test yayınına başlar. Sitenin yönetim ve emektarları gönüldaş ve takipçilerinden dualarını ve varsa farklı fikir desteklerini her zaman beklediklerini dile getiriyorlar.

kuran eczanesi

Asrın insanının ençok kullandığı ve istisnasız dünyanın her köşesine kolayca ulaştırabilecek araç internet teknolojisidir. Bu teknolojiyi kullanan Siirtli Hasan&Hüseyin Bilgili kardeşler ve çalışma arkadaşları çalışmalarla ilgili ana fikirlerini şu cümlelerle dile getiriyorlar:

“Manevi hastalıklara ilaç hükmünde olan Nur Risalelerini en etkili şekilde ulaştırmanın en kolay yolu internettir. Tamamen gönüllüler hareketi olarak yayınımızı sürdürüyoruz. Sitemiz 4 ilahiyatçı, 3 eğitimci, 3 yönetici, 1 elektronik mühendisi, 1 tekstil turizm işadamı ve 1 ev hanımından oluşan 13 kişilik ekiple yayınını sürdürüyor.”

Kur’an Eczanesi Yayın Kurulu ise şu isimlerden oluşmaktadır:  

Hüseyin BİLGİLİ- Kurucu Başkan (İlahiyatçı)

Murat YILMAZ - Yayın Kurulu Başkanı (Elektronik ve Haberleşme Mühendisi)

Hasan BİLGİLİ - Başkan Yardımcısı (İlahiyatçı)

A.Samet TOPÇU - Üye (Tekstil-Turizm İşletmecisi)

Abdullah YÜYÜCÜ - Üye (Eğitimci)

Muhammet BİLGİLİ - Üye (Çevre Mühendisi)

Yasin YÜYÜCÜ - Üye (Eğitimci)

Ali İMRAN - Üye (İletişimci)

 

 

Siirtli Hasan & Hüseyin Bilgili ikiz kardeşler kimdir?

 

-          15.11.1978 tarihinde Siirt-Merkezde dünyaya geldiler.

-          İlköğretim, lise ve üniversitede lisans ve yüksek lisans dahil olmak üzere aynı okullarda,aynı bölümlerde ve aynı sınıflarda okudular, tahsillerine aynı tarihlerde başladılar ve aynı tarihlerde bitirdiler.

-          Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakultesi’nden 2002 yılında mezun oldular ve aynı sene içersinde öğretmenliğe başladılar.

-          Yine 2002 yılında birlikte, aynı bölümde yüksek lisansa başladılar. Ve yine aynı sene içerisinde özel bir üniversitede öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladılar.

-          Aynı tarihte dünya evine girdiler ve çok ilginç bir tevafuk neticesinde refika-i hayatlarının isimleri de aynıydı.

-          Aynı sene içersinde bir hafta ara ile ilk çocukları dünyaya geldi.

-          Halen aynı şehirde, aynı semtte ve aynı apartmanda komşuluk yapmakta ve aynı mesleği icra etmektedirler.

 

Bu haber toplam 2417 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!