1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kültür Sinemasında Bu Hafta
Kültür Sinemasında Bu Hafta

Kültür Sinemasında Bu Hafta

Kültür sinemasında bu hafta komedi dünyasının en ünlüsü Jim Carrey ve Carla Gugino’un başrolde oynadıkları Babamın Penguenleri gösterime giriyor.

A+A-

Her hafta vizyon filmlerle Siirtli sinema severleri beyaz perdeyle buluşturan Kültür Sinemasında bu hafta Babamın Penguenleri isimli komedi filmi Siirtli sinema severlere kapılarını açacak.

 

Eşinden boşandıktan sonra hayatına son derece rutin bir şekilde devam eden iş adamı Tom Popper'in hayatı, babasından kendisine miras kalan altı penguenle değişir. Önce penguenleri bir hayvanat bahçesine vermeyi düşünen Tom, çocukları penguenlere bayılınca, evini bir kış parkına çevirmeye karar verir. Rutinden eğlenceliye doğru bu keskin geçiş, ilginç olaylara yol açacaktır.

 

Tom Popper aynı zamanda eski bir lokantayı satın alıp yenileme planları yapmaktadır. Lokantanın eski sahibi ise mekânı değerli olduğunu düşündüğü birine vermek istemektedir. Bu sırada etrafında penguenlerle yaşamaya başlayan Popper, çocuklarına daha yakın oldukça eski eşiyle de tekrar barışma noktasına gelmiştir ve bu düzeni bozmamak için uğraşırken işini kaybetmenin eşiğine gelir.

 

Kendisini kötü hisseden Popper, penguenlerle daha fazla yapamayacağını anlar ve onları hayvanat bahçesine verir. Lokantayla ilgilenmek için yeniden odaklanır. Eski karısı ve çocukları Popper'ın bu kararından memnun değillerdir.

 

 

Başrollerini Jim Carrey ve Carla Gugino’un paylaştığı Babamın Penguenleri kültür sinemasında bir hafta boyunca gösterime girecek.

 

Bu haber toplam 1934 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!