1. HABERLER

  2. ÜLKE

  3. Kudüs için her türlü mücadeleye hazırız
Kudüs için her türlü mücadeleye hazırız

Kudüs için her türlü mücadeleye hazırız

Siirt Üniversitesi Eğitim Bir-Sen Üyeleri Kudüs'ün ABD tarafından Başkent olarak tanınmasını protesto amacıyla basın açıklaması yaptılar.

A+A-

Siirt üniversitesi Eğtim Bir-Sen üniversite temsilcisi Mansur BEŞTAŞ ve üyelerinin katılımı ile Kudüs’ün ABD tarafından başkent olarak tanınmasına yönelik protesto amaçlı basın açıklaması Üniversite Kezer yerleşkesinde bulunan merkezi yemekhane önünde yapılmıştır. Basın açıklamasında aşağıda bulunan metin okunmuştur.

“ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma” ve “Amerikan Büyükelçiliğinin Kudüs’e taşınmasına” yönelik açıklamaları İslam Dünyasını derinden etkilemiştir. Bu açıklama İslam Dünyasının içinde bulunduğu vahim durumun göstergesi olmuştur.

Hz. Ömer zamanında İslam’la tanışan, Müslümanların ilk kıblesi Kudüs, İslam hâkimiyeti döneminde tüm dinlerin barış içinde yaşadığı bir yer olmuştur.

Kudüs, üç din için de önemli bir yeri olmasına karşın, haçlı seferlerinde İslam egemenliğinden çıkmıştır.

İslam yurdu olan Kudüs, Selahattin Eyyubi tarafından İslam egemenliğine yeniden geçmiş ve Yavuz Sultan Selim zamanında Osmanlı imparatorluğunun eline geçmiştir.

İslam dünyası, Müslümanların ilk kıblesi olan, peygamber efendimiz Hz. Muhammed (SAV)’in Miraca çıkma yeri olan ve Kuran-ı Kerim’de bahsedilen mescidin bulunduğu yer olan Kudüs bugün kaybedilme noktasına gelmiştir.

Büyük mücadelelerle İslam yurdu olan Kudüs, bugün başta ABD ve İsrail olmak üzere onlarla işbirliği yapan içimizdeki hainler sebebiyle bu aşamaya gelmiştir.

Kudüs hadisesi bize bir kez daha gösterdi ki, İslam Dünyasının bir öndere ihtiyacı vardır. Tarihte bu önder hep coğrafyamızdan çıkmıştır. Bu önder Büyük Türkiye Cumhuriyetidir.

Artık bu önder, devlet konumunda olan Türkiye, üstüne düşeni yapmalı ve tüm İslam dünyasını bir araya getirmelidir.

Kudüs’ün başkent ilan edilmesi açıklamalarına karşı, her türlü siyasi ve ekonomik tedbirler uygulanmaya başlanmalıdır.

Artık İslam Dünyası uykusundan uyanmalı, birlik ve beraberlik içinde hareket etmelidir. Haçlı zihniyetinin hayâsızca akınına, gövdemizi siper etmeliyiz.

Filistin’de ezan sesinin hiçbir zaman susmaması, yerini şofar seslerine bırakmaması için emperyalizmin tüm çabalarına karşı durulmalıdır.

İslam coğrafyasının kalbine, emperyalizmin kirli elleri ile saplanmış bir hançer olan İsrail belasının, çevresine saldığı fitne ve fesat artık kemiğe dayanmıştır.

Buradan tüm İslam organizasyonlarının üzerine düşen görevi yerine getirmesi çağrısında bulunmaktayız.

Unutulmamalıdır ki Kudüs, İslam Dünyasının kırmızı çizgisidir.

Haçlı ve Siyonist zihniyetinin dünyalık menfaatleri için İslam Dünyasına çektirdiğine Yeter diyoruz.
Siirt Üniversitesi Personeli olarak ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma” ve “Amerikan Büyükelçiliğinin Kudüs’e taşınmasına” yönelik açıklamalarını Kınıyoruz.

Her türlü mücadeleye hazır olduğumuzu tüm Kamuoyuna açıklıyoruz.”

Bu haber toplam 3043 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!