1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Küçük yatırımlarla büyük sermayeler
Küçük yatırımlarla büyük sermayeler

Küçük yatırımlarla büyük sermayeler

Hayvancılık ve tarım alanında önemli bir potansiyele sahip Siirt, bu iki sektörle canlılık kazanabileceğini tartışmaya başladı.

A+A-

Küçük yatırımları ortak bir havuzda birleştirip büyük sermayeler oluşturan profesyonel şirketler hem kendi sektörlerine canlılık kazandırıyor hem de ciddi bir markalaşma yoluna en önemli adımı atıyorlar. Logolarıyla, markalarıyla, kaliteli hizmet ve genişleyen pazar ağıyla tercih edilen bir ticari yapı halini alıyorlar. Yaydıkları enerji küçük yatırımcıları daha çok cezbediyor.

 

ÇOK ORTAKLI ŞİRKETLE SİİRTLİLER BİRLEŞSE?

Siirt dışında yaşayan Siirtli işadamlarından kendi memleketlerinde yatırım yapmaları yönünde beklentiler hep olmuştur. Ancak sanayi alt yapısı zayıf olan, ulaşım sorunu bulunan ve terör sorunuyla sıkça anılmakta olan Siirt, yatırımcılara bir türlü göz kırpamadı.

 

Hayvancılık ve tarım alanında önemli bir potansiyele sahip Siirt, bu iki sektörle canlılık kazanabileceğini tartışmaya başladı. Siirt Valisi Musa Çolak’ın hayvancılık ve tarım alanlarında Siirt’i cazibe alanı haline getirmeye yönelik girişimleri bu alandaki yatırımcılara göz kırpmaya başladı.

 

SİİRT DIŞINDAKİ İŞ ADAMLARIMIZA MEMLEKETLERİNDE YATIRIM YAPMALARI İÇİN GÖZ KIRPMANIN YOLU: ÇOK ORTAKLI ŞİRKETLER

 

Çok ortaklı şirketlerle küçük birikimlerini hep birlikte değerlendirme fikri, Siirtlilerin bir araya gelme alışkanlığına da hizmet edeceği düşünülüyor. Kurulabilecek çok ortaklı şirketlerle aynı zamanda Siirt dışında yaşayan işadamlarımıza kendi memleketlerinde yatırım yapmaları için bir fırsat ortamı oluşturacaktır. Küçük hisselerle başlayacak olan yatırım ortaklıkları Siirt dışında yaşayan işadamları için risk kaygısını ortadan kaldıracaktır.

 

Küçük yatırımlarla büyük sermayeler oluşturulmasıyla ilgili Siirt’in yatırımcı ve esnafının görüşlerine sonraki haberlerimizde yer vereceğiz.

Bu haber toplam 1812 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!