1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Küçük Rukiye’yi Yeniden Hayata Bağlamaya ne dersiniz?
Küçük Rukiye’yi Yeniden Hayata Bağlamaya ne dersiniz?

Küçük Rukiye’yi Yeniden Hayata Bağlamaya ne dersiniz?

Çaresiz baba, kızının ilik nakli için hayırseverlerden yardım bekliyor.

A+A-

Siirt’te ikamet eden ve 2007 yılında Lösemi teşhisi konan kızı Rukiye uzun süredir devam eden tedavinin ardından şimdi ilik nakli için Antalya Akdeniz Üniversitesi Hematoloji Bölümünde yatıyor.

 

Asgari ücretle çalıştığı birçok işten çocuğunun tedavisi için Ankara’ya periyodik olarak her ay gittiğinden işine devam edemediğini veya işine son verildiğini ifade eden Acıtan: “Kızım Rukiye’nin yaşayabilmesi için ilik nakli şart olduğu tarafımıza bildirildi. Uygun bir ilik bulunamadığı için benden ilik alıp kızıma nakledebilecekler. Yaklaşık 7–8 ay sürecek tedavi ve ilik nakli için doktorlar hastaneye yakın ev kiralamamı istediler. İşsiz oluşumdan hem tedavi masrafları, hem ev kirası beni fazlasıyla düşündürüyor. Bunu karşılayacak maddi gücüm yok. Bu konuda hayırsever vatandaşların uzatacağı yardım elini bekliyorum” şeklinde konuştu.

 

Acıtan, Siirtli hemşerilerinden kızının yaşaması için gereken maddi ve manevi yardımları bekliyor. Yardım etmek isteyenlerin hayırseverler Acıtan’a Siirtliler. Net aracılığı ile ulaşabilecekler.

 

 

Bu haber toplam 2194 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!